VISUAL AMBIENT JAM SESSION

VISUAL AMBIENT JAM SESSION

4.08 CZWARTEK, 20:30, Hevre (ul. Meiselsa 18), wstęp wolny

Jednym z kulminacyjnych punktów II edycji KRAKOWSKIEGO FESTIWALU TAŃCA będzie VISUAL AMBIENT JAM SESSION, który odbędzie się na krakowskim Kazimierzu w przestrzeni Hevre- w miejscu skrzyżowań wielu inicjatyw kulturalnych i społecznych. Wydarzenie to łączy ze sobą dwa ważne punkty programowe: ambient jam oraz live photo session. Ambient jam jest przestrzenią dla improwizacji muzycznej Pawła Pruskiego oraz improwizacji tanecznej uczestników warsztatów, artystów i widzów KRAKOWSKIEGO FESTIWALU TAŃCA. Z kolei live photo session to sesja zdjęciowa realizowana na żywo podczas wydarzenia przez fotografkę teatralną Klaudynę Schubert. Ideą sesji jest maksymalizacja doświadczenia „tu i teraz” oraz wywrotne spojrzenie na dokumentacyjną funkcji fotografii. Uczestnicy wydarzenia jako jedyni i tylko ten jedyny raz będą mogli zobaczyć zdjęcia ze swoim udziałem. Dodatkowym wzmocnieniem doświadczenia festiwalowej “nieskończoności” jest  projekcja 360 stopni. 

Pruski 
Producent muzyczny tworzący na pograniczu ambientu oraz dronu. Związany z wytwórnią Whitelabrecs (UK) oraz Krysalisound (IT). Do tej pory wydał pięć solowych albumów, brał też udział w wielu kompilacjach dedykowanych muzyce ambientowej. Prezentował swoje produkcje na Festiwalu Ambientalnym, Freeform Festival, Tauron Festival, WRO Festival i wielu innych miejscach. Podczas liveactów prezentuje połączenie generatywnego ambientu z elementami improwizacji. Fan syntezatorów modularnych oraz szumów taśmy. 
Spotify: https://open.spotify.com/artist/25pMn6OremNFW2pRX909Ib?si=9LFYzQWCTUa3U2V8JFDgfw
Instagram: https://www.instagram.com/pruski_music/
Bandcamp: https://whitelabrecs.bandcamp.com/album/whispers

Klaudyna Schubert
Fotografka, reżyserka światła. Współpracuje z szeregiem instytucji kultury i festiwalami w całej Polsce. Autorka fotografii do książek oraz projektów, które były prezentowane w ramach wystaw indywidualnych (m.in. “INSIDE OUT” [2020]”, „Dance until we are lost” [2021]) i zbiorowych. Pięciokrotna finalistka Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Najchętniej fotografuje teatr i oryginalne formy artystycznego wyrazu. Uwielbia zwykłe momenty i niezwykłe wydarzenia, a w fotografii próbuje pokazać ich odwrotność.

Instagram: @klaudyna Schubert  

Fot. Klaudyna Schubert