Krakowski Festiwal Tańca 2022

TU I TERAZ W NIESKOŃCZONOŚĆ

1-7 sierpnia 2022

Krakowski Festiwal Tańca to nowa inicjatywa Krakowskiego Centrum Choreograficznego, scalająca dotychczasowe marki KCC: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz BalletOFFFestival w jedno wydarzenie o międzynarodowym charakterze i skrojone na znacznie większą skalę.

Tegoroczna edycja KRAKOWSKIEGO FESTIWALU TAŃCA odbyła się w dniach 1–7 sierpnia 2022 pod hasłem TU I TERAZ W NIESKOŃCZONOŚĆ. W programie znalazły się polskie i zagraniczne spektakle taneczne, warsztaty ruchowe, wykłady oraz wydarzenia towarzyszące, które odbyły się w Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Hevre. Ideą festiwalu jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, występującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy_ek, choreografów_ek, performerów_ek oraz innych artystów_ek.

Teaser: Aleksander Hordziej

Identyfikacja wizualna festiwalu: Zofia Karpowicz, Weronika Cyganik 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.