10. edycja konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!

10. edycja konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! 

14 sierpnia 2021 (sobota), godz. 16:00, Scena NCK, bilety 15/25 zł / Po konkursie odbędzie się rozmowa o prezentowanych pracach choreograficznych.

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prezentowane są krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Wyróżnikiem konkursu jest system przyznawania nagród – każdy juror bez konsultacji z pozostałymi członkami jury przyznaje dwie indywidualne nagrody dla dwóch prezentacji. Impreza jest otwarta dla publiczności, która również przyznaje swoją nagrodę (kolektywnie, w drodze głosowania).

Mimo iż 3…2…1…TANIEC! ma charakter konkursowy, podstawowym założeniem wydarzenia jest dialog. Przede wszystkim w postaci rozmowy pokonkursowej, kiedy jurorzy omawiają z uczestnikami i publicznością zaprezentowane prace oraz dyskutują o choreografii w ogóle. Konkurs w KCC jest bliżej formy przeglądu niż konfrontacji. Umożliwiamy kontakt artystów z profesjonalnym jury oraz rozpoczynamy otwartą rozmowę, dzięki czemu inspirujemy się wzajemnie sposobami patrzenia na taniec i konstruowania go.

W tym roku świętujemy jubileuszową 10. edycję konkursu. Jurorami 3…2…1…TANIEC! 2021 są Wojciech Klimczyk, Iwona Olszowska i Weronika Pelczyńska. Podczas konkursu obejrzymy następujące prace:
1.      „This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing” chor. Michał Przybyła 
2.      „Whale Song” chor. Paweł Urbanowicz, Anna Turczyńska
3.      „SOLO TEN” chor. Marcin Motyl
4.      „102 i pół” chor. Magdalena Kowala, Joanna Woźna 
5.      „exit” chor. Marcin Miętus
6.      „Figa” chor. Iga Włodarczyk
7.      „Massa” chor. Avery Gerhardt
8.      „Ściany z Tektury” chor. Adrianna Kazimierz
9.      „illusions of shameless abundance” chor. Katarzyna Leszek
10.   „Resilience” chor. Artur Grabarczyk
11.   „horyzont zdarzeń” chor. Maciej Kuźmiński
12.   „Try not to” chor. Magdalena Skowron