iCoDaCo 2018-2020

iCoDaCo (International Contemporary Dance Collective) to dwuletni projekt, w którym międzynarodowy kolektyw artystów i producentów współtworzy i prezentuje spektakl tańca współczesnego, rozwija nowe metody pracy i buduje trwałe relacje między twórcami a publicznościami w miejskich i wiejskich społecznościach, poprzez bezpośrednie interakcje i dyskusje.

Obok Krakowskiego Centrum Choreograficznego – Nowohuckiego Centrum Kultury projekt realizują cztery organizacje działające w sektorze tańca współczesnego: ilDance (Szwecja), Gwyn Emberton Dance (Walia), Jacqueline Sintung Wong (Hongkong), SÍN Arts and Culture Centre (Węgry). W jego ramach sześcioro artystów z krajów partnerskich: Lee Brummer, Mui Cheuk-Yin, Eddie Ladd, Joseph Lee, Weronika Pelczyńska, Imre Vass odbywa rezydencje artystyczne, ktore obejmują pracę nad spektaklem, warsztaty, otwarte próby i spotkania z lokalną społecznością. Otwarcie procesu twórczego wynika z przyjętego w projekcie demokratycznego modelu współpracy, opartego na konsensusie, zaufaniu i transparentności, który dotyczy zarówno pracy artystycznej, jaki i zarządzania produkcją.

Relacje artystów i producentów z poszczególnych aktywności są publikowane na blogu, a refleksje zewnętrznych obserwatorów (krytyków, teoretyków tańca, kuratorów) zostaną zebrane w książce.

Premiera spektaklu “it will come later” powstałego w ramach projektu odbyła się na BalletOFFFestival 2018. Produkcja została zaprezentowana we wszystkich krajach reprezentowanych przez partnerów oraz przez dwa tygodnie gościła na międzynarodowym festiwalu Fringe w Edynburgu. Spektakl ponownie został zaprezentowany w Krakowie podczas Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019. 

Więcej informacji o projekcie: www.icodaco.com

Projekt współfinansowany z programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”
Informacja o dofinansowaniu: https://kreatywna-europa.eu/fundedprojects/international-contemporary-dance-company-2018-2020/