Hartownia

Hartownia

Nowa grupa tańca współczesnego dla młodzieży w wieku 10-13 lat, będąca rozwinięciem pracy Małego Teatru Ruchu, jak i propozycją dla osób chcących rozpocząć swoją taneczną drogę w Krakowskim Centrum Choreograficznym – prężnie działającym miejscu dedykowanym sztuce tańca. Lekcje (dwa razy w tygodniu) będą bazowały na technice tańca współczesnego, wspomaganej ćwiczeniami rytmicznymi, koordynacyjnymi, sprawnościowymi i rozciągającymi. W ramach programu Hartownia pracuje w profesjonalnej przestrzeni Studia KCC, przygotowując się do występowania na scenie – pod koniec sezonu wystąpi w swoim pokazie.

Ideą przyświecającą grupie jest rzetelna praca nad techniką taneczną, dyscypliną oraz higieną zawodową tancerza – hartowanie zarówno ciała, jak i ducha. Młodzi tancerze będą uczyć się zdrowego trybu życia, dbania o własne ciało, formę i kondycję. Ważnym elementem programu jest budowanie umiejętności pracy w grupie, współdziałanie, radzenie sobie ze stresem oraz pielęgnowanie koleżeństwa i wzajemnego wsparcia.

Pedagog – Karolina Graca

Od 2006 roku związana ze sceną teatralną. Zrealizowała 10 ruchowo-plastycznych spektakli, pokazywanych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, współpracując z Teatrem Ruchu Forma działającym przy CKiW w Andrychowie. Od 2014 roku kształci się w kierunku tańca współczesnego. Uczestniczyła w wielu warsztatach z cenionymi pedagogami oraz sama prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży. W 2017 roku tańczyła w widowisku tanecznym “Lamaila” wystawianym w Teatrze Wielkim W Łodzi. Od 2017 roku uczestniczka zajęć Pracowni METAfizyczna. Wzięła udział w projekcie “Standby” w choreografii Marty Wołowiec.

Opłata

Miesięcznie – 100 zł

Lub opłata semestralna (wrzesień – styczeń i luty – czerwiec) – 420 zł

Grafik

rozpoczęcie zajęć: 3 września 2018

poniedziałki i środy 17:00-18:15 Studio KCC

Zapisy

zapisy: kcc@nck.krakow.pl / +48 12 644 02 66 wew. 20

Regulamin uczestnictwa

REGULAMIN UCZESTNICTWA_HARTOWNIA_sezon2018-2019

 

fot. Katarzyna Machniewicz