Hartownia

Hartownia to stała grupa dla młodzieży w wieku 15-18 lat, której regularne lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu w profesjonalnej przestrzeni Studia KCC. Zajęcia są skierowane do osób z doświadczeniem tanecznym.

Program zajęć

Na zajęciach korzystamy z techniki tańca współczesnego, pracy z podłogą (floorwork), improwizacji, ćwiczeń motorycznych oraz pracy grupowej. Kładziemy nacisk na zrównoważony rozwój fizyczny młodych tancerek i tancerzy. Uruchamiamy uważność, która pozwala na budowanie świadomości ciała. Korzystamy przy tym z narzędzi, które pozwalają na swobodną ekspresję oraz przyjemność płynącą z poruszania się. Ważnym aspektem jest również kształtowanie umiejętności pracy kolektywnej jak i możliwość korzystania z nieograniczonego potencjału wyobraźni każdej osoby. Zajęcia prowadzą do przygotowania pokazu bazującego na wrażliwości grupy oraz procesie wspólnego poszukiwania poprzez medium jakim jest ruch.

Pedagożka – Magdalena Malik

Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w AST im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, aktorka, tancerka, performerka. Pedagożka artystyczna na innowacji taneczno-teatralnej w XXX LO w Krakowie, gdzie uczy tańca współczesnego oraz elementarnych zadań aktorskich. Stypendystka programu polsko-izraelskiego „360°” w College Kibbutzim of Education, Technology and the Arts w Tel Avivie, gdzie współtworzyła i grała w spektaklu „Szkic”. Gra w spektaklu „Tryptyk- obrazy o kobiecości” oraz „Orfeusz” w reżyserii Anny Obszańskiej. Współpracowała m.in.. z Teatrem Nowym Proxima, Teatrem Variete, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem Nowym w Łodzi. 

Stale eksploruje swój warsztat na międzynarodowych festiwalach tanecznych, m.in. Warsaw CI Flow w Polsce,  Deltebre Dansa w Hiszpanii oraz Summer Intensive w Portugalii. 

Grafik

start zapisów: 4 września 2023

rozpoczęcie zajęć: 2 października 2023

zakończenie zajęć: 19 czerwca 2024

harmonogram: poniedziałki i środy, 17:00-18:15

miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

zapisy: dla osób od 15-18 roku życia. Jeśli jesteś osobą, która kontynuuje u nas zajęcia i masz wątpliwości do której grupy się zapisać, możesz się doradzić swoich dotychczasowych pedagożek. Pedagożki znając osobę zapisującą się mogą zasugerować przypisanie do konkretnej grupy. 

pierwszy miesiąc pracy:
Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.

Dodatkowo:

 • Tancerze_rki Hartowni mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.
 • Każdy tancerz_rka Hartowni może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje). 

Opłata

Miesięcznie – 160 zł

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/51429
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.

Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

Regulamin uczestnictwa

fot. Magda Rymarz

fot. Aleksander Hordziej

ZA MNĄ!
choreografia Aleksandra Honza
fot. Klaudyna Schuber