Cardio Contemporary

Cardio Contemporary to stałe zajęcia dedykowane osobom dorosłym (18+), początkującym z niewielkim doświadczeniem w dziedzinie tańca współczesnego oraz tym, którzy mieli przerwę w praktykowaniu. 

Program zajęć

Regularne lekcje dwa razy w tygodniu budują kondycję, poprawiają koordynację, zwiększają wydolność, ale również pobudzają kreatywność, zachęcając do artystycznych poszukiwań. Proponujemy Wam alternatywę dla zajęć sportowych czy siłowni w ciekawej, tanecznej formie. Na zajęciach korzystamy z techniki tańca współczesnego, elementów pracy w podłodze i improwizacji, ćwiczeń sprawnościowych i pracy grupowej. 

Na zajęciach ćwiczymy w wygodnym stroju (t-shirt i dresowe spodnie z długimi nogawkami), na bosaka lub w skarpetkach, ze związanymi włosami i bez biżuterii.

Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.

Pedagożki

Karolina Graca tancerka, nauczycielka tańca, choreografka, performerka.

W tym roku (2023) realizuje międzynarodowy projekt “Fairy Tales” z czeskim kolektywem POCKET ART. W 2021 roku zrealizowała spektakl BLUSH w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Współpracowała tam z Michałem Adamem Góralem, Anną Banasik i Wojciechem Dolatowskim. Realizuje również niezależne projekty z szeroko pojętych sztuk performatywnych. 

Na co dzień związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym, gdzie prowadzi grupy edukacyjne dla dorosłych oraz zajmuje się social mediami KCC. Współtworzy

Krakowski Festiwal Tańca. Współpracuje również ze Studiem Tańca OFFicyna.

Absolwentka Performatyki na Wydziale Polonistyki UJ. Prywatnie fanka jesieni zanurzająca się w feministycznych lekturach.

Monika Węgrzynowicz tancerka, choreografka, pedagożka, menedżerka kultury. Związana przede wszystkim z Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie produkuje własne spektakle oraz współpracuje z innymi artystami i organizacjami, prowadzi lekcje tańca współczesnego, programuje i koordynuje szereg wydarzeń tanecznych. Ważną i satysfakcjonującą częścią jej pracy jest prowadzenie zajęć tańca współczesnego, zarówno dla amatorów, jak i osób z większym doświadczeniem ruchowym. Od ponad 10 lat pracuje z dorosłymi, stawiając na wymagające treningi fizyczne. Przy tym nie zapomina o przyjemności oraz psychofizycznych aspektach tańca i ruchu. Autorka spektaklu solowego „MORE”, który powstał we współpracy z Marcinem Janusem. Jako choreografka i tancerka pracowała również kolektywnie przy spektaklach kładących silny nacisk na połączenie ruchu, multimediów i dźwięku: „spectral layers of movement”, „Kobiety Wyspiańskiego” oraz „Naturgemälde” (spektakl otrzymał nagrodę specjalną 9. edycji Konkursu o Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego). W latach 2015-2019 wraz z Agatą Moląg i Martą Wołowiec współtworzyła kolektyw artystyczny Grupa Wokół Centrum. 

Grafik

start zapisów na zajęcia: 4 września 2023

rozpoczęcie zajęć: 3 października 2023

zakończenie zajęć: 26 czerwca 2024

harmonogram: poniedziałki i środy 18:30-20:00

miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury,  w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

zapisy: dla osób od 18-60 roku życia. Jeśli jesteś osobą, która kontynuuje u nas zajęcia i masz wątpliwości do której grupy się zapisać, możesz się doradzić swoich dotychczasowych pedagożek. Pedagożki znając osobę zapisującą się mogą zasugerować przypisanie do konkretnej grupy. 

pierwszy miesiąc pracy:
Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.

Dodatkowo:

 • Uczestnicy_czki Cardio mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.

Opłata

Miesięcznie – 160 zł

Regulamin

Zapisy

 1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/51412
 2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
 3. Jeśli nie masz konta:
  a) wybierz opcję „zarejestruj się”
  b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
  c) wpisz nazwę zajęć np. hartownia i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
 4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
 5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.

Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

fot. Magda Rymarz

Fot. pedagożek: Klaudyna Schubert