Podsumowanie BalletOFFFestival 2017

Podsumowanie BalletOFFFestival 2017

Rezydencyjny Festiwal Tańca Współczesnego BalletOFFFestival 2017 dobiegł końca! To był cudowny, intensywny i twórczy czas. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że festiwal miał właśnie taki, a nie inny charakter.

Dziękujemy przede wszystkim naszym rezydentom, którzy dzielnie pracowali w przestrzeni Nowohuckiego Centrum Kultury nad swoimi premierami: Jakubowi Lewandowskiemu, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Dominice Wiak, Kindze Dudzie, Jankowi Lorysowi, Natalii Wilki, Aleksandrze Słyż, Annie Kamińskiej, Patrykowi Durskiemu i Przemkowi Degórskiemu. Gratulujemy odwagi twórczej, wspaniałych pomysłów i konsekwencji w budowaniu własnej myśli choreograficznej.

Dziękujemy serdecznie Brianowi Michaelsowi za nieocenione wsparcie merytoryczne dla naszych gości w procesie twórczym.

Dziękujemy pedagogom – Katarzynie Ustowskiej i Marco Di Nardo za wspaniałe warsztaty, wiedzę i energię.

Dziękujemy artystom z AURA Dance Theatre oraz Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Bytomiu za emocjonujące i pełne wrażeń spektakle.

Jako Grupa Wokół Centrum pragniemy również podziękować Marcinowi Janusowi, Grzegorzowi Kaliszukowi oraz Wojciechowi Milerowi za zaproszenie do współpracy przy projekcie „spectral layers of movement”. Cieszymy się, że udało nam się podczas Festiwalu pokazać również naszą premierę.

Dziękujemy również całej ekipie technicznej za całokształt pracy podczas festiwalu. Bez Was nie udałoby się nam tego zrealizować.

Na koniec – ogromne podziękowania ślemy do wszystkich, do których adresowany jest ten festiwal. Dziękujemy zatem publiczności, tancerzom, sympatykom tańca, warsztatowiczom – dziękujemy, że byliście i wspieraliście swoją obecnością TANIEC WSPÓŁCZESNY.

Do zobaczenia za ROK!

18 listopada – brak biletów

18 listopada – brak biletów

Informujemy, że na sobotnie spektakle 18 listopada 2017 (wieczór rezydentów KCC oraz premierę „spectral layers of movement) bilety zostały wyprzedane! Zapraszamy na ponowne prezentacje projektów w przyszłym roku.
Zachęcamy do śledzenia strony: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl oraz fanpage’a www.facebook.com/kcc.nck – tam znajdziecie najświeższe informacje o wydarzeniach organizowanych przez Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury.

Coaching z Brianem Michaelsem

Coaching z Brianem Michaelsem

Nasz festiwal, a przede wszystkim naszych rezydentów odwiedził szczególny gość z wielkim doświadczeniem reżyserskim. Brian Michaels to osoba wyjątkowa. Studiował filozofię na Uniwersytecie w Sussex (Anglia), był również dyrektorem artystycznym uniwersyteckiego teatru. Od 1970 roku mieszka i działa w Niemczech. Jest założycielem i dyrektorem pierwszego niemieckiego teatru imigrantów Teatro Siciliano Frankfurt (1978-1985) – projektu, za który otrzymał liczne nagrody. Od 1985 roku pracuje jako reżyser teatralny i operowy. Reżyserował liczne produkcje w największych teatrach, takich, jak: Opera Narodowa w Stuttgarcie; Opera w Bonn; teatr muzyczny Aalto w Essen; Opera i Teatr w Bazylei; Staatstheater Darmstadt; teatry w Monachium, Hamburgu, Essen, Düsseldorfie. Uczestniczył w czołowych festiwalach, m.in. w Bregenz, Salzburgu, Wiedniu (Festwochen – 5 spektakli); Festiwal Muzyki Dawnej w Innsbrucku, Schwetzinger Festspiele (6 spektakli), Ruhrfestspiele Recklinghausen, Frankfurt Festival z Frankiem Zappa, Cantiere di Montepulciano oraz Sibiu Festival w Rumunii. Pracował także w Los Angeles, New Delhi, Bilbao, Salamance, Szanghaju, Tel Awiwie oraz w Ramallah. W latach 1994-2013 był dziekanem Wydziału Reżyserii Uniwersytetu Sztuk Folkwang w Essen. Współtworzył Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w 2001 roku, obecnie jest dyrektorem festiwalu. Wyreżyserował 26 dramatów Szekspira w ciągu ostatnich 25 lat. Od 2014 roku naucza aktorstwa i reżyserii na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Od 6 do 10 listopada rezydenci BalletOFFFestival będą współpracowali z Brianem Michaelsem nad własnymi spektaklami, konsultując, rozmawiając i czerpiąc pełnymi garściami z wiedzy mentora.

Na efekty pracy rezydentów zapraszamy 18 listopada w Studio KCC o godz. 18:00.

 

Rezydencje 2017 – wyniki konkursu

Rezydencje 2017 – wyniki konkursu

Bardzo nam miło ogłosić wyniki konkursu na rezydencje artystyczne w ramach BalletOFFFestival 2017.

Krakowskie Centrum Choreograficzne z nadesłanych zgłoszeń wyłoniło trzy grupy rezydentów, którzy przez najbliższe tygodnie będą pracować nad własnymi produkcjami z obszaru tańca współczesnego w przestrzeni Nowohuckiego Centrum Kultury.

Zwycięzcy konkursu:

– Jakub Lewandowski (trio)

– Natalia Wilk (duet)

– oraz Zofia Tomczyk (duet).

Z przyczyn niezależnych od organizatora, rezydencja Zofii Tomczyk nie odbędzie się w ramach tegorocznej edycji BalletOFFFestival. Z listy rezerwowej organizatorzy wyłonili kolejną grupę twórców, reprezentowaną przez Patryka Durskiego (kwartet).

Bardzo dziękujemy za liczne zgłoszenia, które dotarły do nas w tym roku. Zachęcamy do dalszych starań w kolejnych konkursach.

Serdecznie zapraszamy na podsumowanie rezydencji w formie wieczoru premier, który odbędzie się 18 listopada w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

W ramach rezydencji organizator zapewnia grupom:

 • środki finansowe na realizację spektaklu: 3000 zł dla duetu, 4000 zł dla trio, 5000 zł dla większych składów,
 • dostęp do sali prób i studia, w którym odbędzie się premiera,
 • zaplecze techniczne,
 • zakwaterowanie w okresie rezydencji i podczas festiwalu,
 • materiały promocyjne spektaklu,
 • coaching oraz konsultacje przygotowujące do pracy nad spektaklem.

Konkurs na rezydencje w ramach BalletOFFFestival 2017

Konkurs na rezydencje w ramach BalletOFFFestival 2017

Zapraszamy do udziału w konkursie na rezydencje artystyczne z obszaru tańca współczesnego, realizowanego w ramach BalletOFFFestival 2017 w Nowohuckim Centrum Kultury. Do składania aplikacji zaproszeni są zarówno twórcy rozpoczynający pracę choreograficzną, jak i artyści  doświadczeni w tworzeniu realizacji scenicznych. W drodze konkursu zostaną wyłonione minimum 3 projekty, których premiery odbędą się 18 listopada w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

Forma spektaklu: minimum duet
Długość pracy: minimum 25 minut

Otwarcie naboru zgłoszeń: 16 sierpnia 2017
Zamknięcie naboru zgłoszeń: 11 września 2017
Wyniki: 14 września 2017

Okres pracy nad spektaklem: 2-3 tygodnie w przedziale czasowym między 18 września a 12 listopada w przestrzeni Nowohuckiego Centrum Kultury

Wieczór premier odbędzie się: 18 listopada 2017 r. w trakcie BalletOFFFestival

Organizator zapewnia:

 • środki finansowe na realizację spektaklu: 3000 zł dla duetu, 4000 zł dla trio, 5000 zł dla większych składów,
 • dostęp do sali prób i studia, w którym odbędzie się premiera,
 • zaplecze techniczne,
 • zakwaterowanie w okresie rezydencji i podczas festiwalu,
 • materiały promocyjne spektaklu,
 • coaching oraz konsultacje przygotowujące do pracy nad spektaklem.

Rezydenci muszą być dyspozycyjni w terminie pracy nad spektaklem – wspólnie ustalonym z organizatorem oraz podczas coachingu (dokładny termin coachingu zostanie opublikowany wraz z regulaminem rezydencji).

Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i wyżywienia podczas rezydencji.

W ramach aplikacji należy uzupełnić elektroniczną kartę zgłoszenia oraz wysłać na adres mailowykcc@nck.krakow.pl

 • biogram rezydenta (choreografa) maks. 2500 znaków, zarys spektaklu maks. 2500 znaków,
 • biogram wykonawców – każdy artysta maks. 1000 znaków
 • nagrania filmowe z prób lub rozpoczętego procesu pracy nad spektaklem (w formie linków bądź plików)!

UWAGA: wszystkie załączniki są konieczne do przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora!

W przypadku niespełnienia wymogów formalnych, zgłoszenie nie będzie brane pod uwagę.

Kontakt: kcc@nck.krakow.pl

 

Zgłoszenie:
karta zgłoszeniowa

Regulamin do pobrania:
Regulamin_REZYDENCJE_BoFF_2017

 

Rezydenci poprzednich edycji: Agnieszka Bednarz, Agata Meyer-Lüters, Agnieszka Janicka, Katarzyna Myrda, Sylwia Bloch-Sternik, Katarzyna Krzysztofek, Sabina Pyka, Karol Miękina, Paulina Jaksim, Katarzyna Sikora, Sandra Szatan, Dominik Olechowski, Grzegorz Polański, Paweł Zaufal, little:interferencje: Aneta Orlik,Kim Bormann, Katarzyna Gocał, Karol Pruciak, Piotr Mateusz Wach, Linda Sollacher, Assunta Steiner, Piotr Stanek, Dominika Wiak, Katarzyna Kania, Justyna Kalbarczyk, Viktor Braun, Patryk Kraśniewski, Kim Sokolowski, Anna Kosiorowska, Daniela Komędera, Zuzanna Kasprzyk, Katarzyna Sikora

 

fot. Katarzyna Machniewicz

Sukces naszych rezydentek!

Sukces naszych rezydentek!

Z wielką radością informujemy o sukcesie naszych rezydentek Agaty MEYER-LÜTERS i Agnieszki BEDNARZ. Spektakl Jestem Helena, który powstał w ramach ostatniej edycji BalletOFFFestival otrzymał nagrodę BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2017 na SzólóDuó International Dance Festival 2017 w Budapeszcie. Serdeczne gratulacje dla obu artystek!

Ocena jurorska

The piece – I am Helena – has a very strong structure building a distinctive energy line from the beginning to the end. The performers’ (Agata MEYER-LÜTERS, Agnieszka BEDNARZ) outstanding stage-presence, such as the powerful visuality of the piece took us into their special journey.

pełny werdykt jury

Spektakl po raz kolejny zostanie zaprezentowany na Scenie Studio KCC 21 stycznia w ramach wieczoru rezydentów. Więcej informacji: TUTAJ.

Jestem Helena

koncept i reżyseria: Agata Meyer-Lüters

choreografia i wykonanie: Agata Meyer-Lüters, Agnieszka Bednarz

czas trwania: ok. 25 minut

premiera: 20 listopada 2016, BalletOFFFestival

Idę wciąż idę

kto mi to zabroni

wszystko mam do oddania

i o nic nie proszę

trochę poturbowało

trochę poraniło

co komu do tego

a teraz już odchodzę

nie powiem na jak długo

ani dokąd idę

Julia Hartwig

fot. Katarzyna Machniewicz

Wieczór rezydentów BalletOFFFestival

Wieczór rezydentów BalletOFFFestival

Serdecznie zapraszamy na wieczór rezydentów ostatniej edycji BalletOFFFestival. Na Scenie Studio KCC ponownie zostaną zaprezentowane spektakle:

 • Jestem Helena
 • PERSonaL braNding
 • oraz Bagaż.

21 stycznia 2017 r. godz. 19:00 Scena Studio KCC

Zachęcamy także do zobaczenia filmu, podsumowującego rezydencję BalletOFFFestival 2017!

„Jestem Helena” Agata Meyer-Lüters, Agnieszka Bednarz

koncept i reżyseria: Agata Meyer-Lüters
choreografia i wykonanie: Agata Meyer-Lüters, Agnieszka Bednarz
czas trwania: 25 minut

Idę wciąż idę
kto mi to zabroni
wszystko mam do oddania
i o nic nie proszę
trochę poturbowało
trochę poraniło
co komu do tego
a teraz już odchodzę
nie powiem na jak długo
ani dokąd idę

Julia Hartwig

Spektakl otrzymał nagrodę BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2017 na SzólóDuó International Dance Festival 2017 w Budapeszcie

„PERSonaL braNding” Sylwia Bloch-Sternik, Katarzyna Krzysztofek, Sabina Pyka

Choreografia: Sylwia Bloch-Sternik, Katarzyna Krzysztofek, Sabina Pyka
tańczą: Sylwia Bloch-Sternik, Katarzyna Krzysztofek, Sabina Pyka
czas trwania: 25 minut

Dopasowanie biustonosza to częstokroć bardzo złożone przedsięwzięcie, prawdopodobnie niejedna z kobiet boryka się z tym problem. Trywialne? Dopasowanie gotowego produktu do naszego wyjątkowego ciała może stanowić nie lada wyzwanie. Próbujesz się dopasować do algorytmicznych schematów czy raczej starasz się stworzyć własny produkt, własną markę, a może nie wszystko zależy od Ciebie? Decydujesz się na za najnowszego modelu stanika push-up? Wybierasz filuterne koronki czy kultowe bardotki? A może preferujesz stanik sportowy? Spójrz jak świat Marek, Schematów i Przynależności, widzą nasze bohaterki.

„Bagaż” Agnieszka Janicka, Katarzyna Myrda

choreografia i wykonanie: Agnieszka Janicka, Katarzyna Myrda
muzyka: Rene Aubry, Marcin Stan
czas trwania: 25 minut

Jak pachną wspomnienia kiedy stają się Twoim bagażem…

fot. Katarzyna Machniewicz

archiwum rezydencji

Trailer z masterclass

Trailer z masterclass

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, podsumowującym 4-dniowy masterclass z niesamowitą i charyzmatyczną tancerką Chloé Beillevaire. W warsztacie wzięło udział ponad dwudziestu zaawansowanych tancerzy z Polski i zagranicy. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą energię! Była moc! Nie możemy doczekać się kolejnych tanecznych wyzwań!

Trailer z masterclass

Chloé Beillevaire (1989, Lille – France)

After a short passage at the conservatory of Lille (France), for four years she has studied at the CNSMD of Lyon (Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse) read here. Since 2011 she has taken part in different projects with the cie Ando – Davy Brun Concursus (Lyon/USA), Artopie – Santucci Saillot La barbe bleue (Roubaix), DIEM Dance Image – Yutaka Nakata Diary of a red apple (Lille/Japan), Groupe Noces – Florence Bernad Coco, solo pour une femme seule, Punky Marie (Montpellier), Poetic Punkers – Natalia Vallebona After party (Brussel/Italy), Olivier Dubois – Ballet du Nord Ana Masri (Roubaix/Egypt). Since 2013, she has joined the company Ultima Vez – Wim Wandekeybus (Brussel) with Spiritual Unity. Now she is touring with their last creation Speak low if you speak love.

 Więcej o Masterclass

Wolontariat na BalletOFFFestival

BalletOFFFestival- wolontariat na festiwalu tańca współczesnego

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza wolontariuszy i praktykantów do współpracy przy Rezydencyjnym Festiwalu Tańca Współczesnego BalletOFFFestival, który odbędzie się w dniach 18-20 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury.

Zadania w ramach wolontariatu

Wolontariusze KCC opiekują się artystami i uczestnikami warsztatów, organizują akcje promocyjne, kontaktują się z mediami i partnerami Centrum, zajmują się obsługą biura festiwalowego, uczestniczą w wydarzeniach artystycznych KCC.

Co zyskujesz?

Jesteś współtwórcą międzynarodowego festiwalu tańca,
uczestniczysz w jednym z największych festiwali tańca współczesnego w Polsce,
poza czasem swojego dyżuru możesz bezpłatnie oglądać spektakle w ramach festiwalu,
pracujesz w przyjaznym zespole,
zdobywasz nowe kompetencje,
rozwijasz swoje dotychczasowe umiejętności,
zmierzasz się z nowymi wyzwaniami,
zajmujesz się tą sferą zadań, która faktycznie Cię interesuje!
Otrzymujesz zaświadczenie o odbyciu praktyk i referencje.

Jakich osób szukamy?

Pełnoletnich, znających język angielski,
w pełni dyspozycyjnych w terminie 17-20 listopada
stawiających się skrupulatnie na zebraniach organizacyjnych
odpowiedzialnych
energicznych
zaangażowanych, chętnych
i uśmiechniętych.

Dodatkowym atutem jest doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych.

Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne z wolontariuszami odbędzie się 10 listopada o godzinie 14:00 w biurze Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

Prosimy o wysłanie krótkiej notki o sobie ze wskazaniem swoich umiejętności i zainteresowań.

Zgłoszenia o tytule: wolontariat/praktyki BalletOFFFestival
należy wysłać na adres e-mail: marta.wolowiec@nck.krakow.pl

fot. Katarzyna Machniewicz

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu

Z wielką radością prezentujemy wyniki konkursu na rezydencje artystyczne! Krakowskie Centrum Choreograficzne do pracy nad spektaklami wybrało trzy grupy rezydentów, które będą mogły stworzyć i zaprezentować swoje premiery w ramach BalletOFFFestival w dniu 20 listopada 2016 roku.

Wyniki konkursu – ZWYCIĘZCY:

 • Duet – Katarzyna Myrda i Agnieszka Janicka
 • Duet – Agata Meyer-Luters i Agnieszka Bednarz
 • Trio – Sabina Pyka, Katarzyna Krzysztofek, Sylwia Bloch-Sternik

Wszystkim osobom, które zgłosiły swoje prace serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszych starań w kolejnych konkursach.

Program festiwalu dostępny TUTAJ

DUET

Katarzyna Myrda

Aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalność: Choreografia (studia stacjonarne II stopnia). Absolwentka Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Artystycznym, kierunek: Taniec, specjalność: Choreograf. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek: Kulturoznawstwo, spec. Promocja sztuki. Od kilku lat uczy się i tańczy w Łodzi, biorąc udział w różnorodnych projektach, m.in. spektakl „a3” w choreografii Jacka Owczarka oraz „Odkrywanie=Poruszenie” z grupą KIJO. Mocno związana przez kilka lat z działaniami łódzkiej Pracowni Fizycznej, gdzie realizowała również praktyki choreograficzne. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów tańca współczesnego: Uri Ivgi, Johan Greben, Laura Aris Alvarez, David Zambrano, Peter Jasko, Aoife McAtmney, Anton Ovchinnikov, Elvira Zuniga. Na co dzień zajmuje się głównie własnymi projektami oraz wystawianiem ich na różnych scenach, a także festiwalach. Od trzech lat współorganizuje Wieczór Tańca Współczesnego w Rzeszowie.

Agnieszka Janicka

Obecnie tancerka teatru V6 oraz studentka Akademii Muzycznej na kierunku „Choreografia”(studia stacjonarne II stopnia) w Łodzi. Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku artystycznym „Taniec” (spec. „Kompozycja i techniki taneczne”). Szkoliła się pod okiem m.in. Witolda Jurewicza, Ewy Wycichowskiej, Pauliny Wycichowskiej, Jacka Owczarka, Iwony Olszowskiej, Urszuli Bernat-Jałochy, Agaty Ambrozińskiej-Rachuty, Pawła Malickiego, Agnieszki Doberskiej itd. Tańczyła w spektaklach „DO-MY”, „MY” w choreografii Ewy Sobiak, „Między Nami” Andrzeja Adamczaka, „W” Witolda Jurewicza, „Bal wampirów- Wieczność” Natalii Kielan. Uczestniczka konkursów choreograficznych: „Make Move” w Tarnowie, „Soloduo” – Bytom, „Solo Dance Contest” w Gdańsku. Uczestniczka wielu warsztatów z takich technik jak: taniec współczesny, fizyczny, neoklasyczny, klasyczny, kontakt improwizacja, improwizacja.

DUET

Agata Meyer-Luters

Absolwentka PWST w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Przed rozpoczęciem studiów aktorka i tancerka Teatru Słowa i Tańca w Krakowie oraz Teatru Tańca DF. Współtwórczyni i tancerka spektaklu „SPEED DATES show”, który odniósł sukces na wielu festiwalach m.in. DEI2MONDI w Spoleto, Festiwal Młodych Twórców w Połczynie Zdroju, XVII Festiwal Teatrów Niezależnych OFTeN, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Dancing Poznań 2016. Choreograf i wykonawca etiudy solowej „Rybo, Nukle i Nowa” – I nagroda na konkursie „3…2…1… Taniec” 2013, udział w Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.

Uczestniczyła w projekcie „Kierunek Azja”, prowadząc warsztaty taneczno-aktorskie w Macau Conservatory w Chinach. Tańczyła w spektaklu Jacka Łumińskiego: „Kocham tylko i wyłącznie, całym sercem nie-rozłącznie, Magdalenę” i musicalu Teatru im. Juliusza Słowackiego pt. „Śpią wystawy”. Choreograf i tancerka rewii musicalowej „Kocham Cię. Broadway” w reżyserii Nicola Palladini. Aktorka Teatru Moich Marzeń w Chorzowie. Brała udział w projekcie i spektaklu „Tańczę więc jestem”, prowadząc zajęcia dla niepełnosprawnych podopiecznych Centrum Rozwoju Dziecka SORO.

Po przerwie związanej z doświadczaniem macierzyństwa, powróciła na scenę w mocnym spektaklu „Jaram się!” w reżyserii Rafała Urbackiego. Pasjonuje ją doświadczanie życia i poszukiwanie esencji, która staje się przyczyną dla ruchu i obecności na scenie. W swojej twórczości chce podejmować tematy, które dotyczą jej osobiście, aby umożliwić widzowi odczuwanie autentyczności. Stara się łączyć rolę artystki i matki. Życiowe procesy, w które wkroczyła są dla niej priorytetem i bazą do funkcjonowania w świecie sztuki, a w swojej twórczości szuka szczerości i prawdy, jaką może czerpać z życia.

Agnieszka Bednarz

Jest absolwentką Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od dziecka związana z tańcem. Zdobyła taneczną klasę mistrzowską w Hip-hopie oraz klasę „B” w tańcu towarzyskim. „Projekt: 3 Siostry”, którego jest współtwórczynią został prezentowany na scenach polskich i europejskich. Podczas IX międzynarodowego festiwalu szkół teatralnych w Rzymie ROMATEATROFESTIVAL 2012, gdzie był prezentowany spektakl „Projekt: 3 Siostry” otrzymała nagrodę „Premio GRMINI D’ORO Miglior Attrice” za najlepszą aktorkę. Rok później artystka kolejny raz została doceniona otrzymując „Złotą Maskę” za współtworzenie choreografii do spektaklu „NAWIEDZENIE/HEIMSUCHUNG”. Agnieszka jest współtwórcą międzynarodowej grupy teatralnej „Little: interferance”, która ma już na swoim koncie takie spektakle jak: „NAWIEDZENIE/HEIMSUCHUNG” i „OPERCULUM looking for Heimat”.

Od 2013 roku artystka współpracuje z Fundacją Śląskiego Teatru Tańca, prowadząc zajęcia taneczno-teatralne dla młodzieży oraz współtworząc różne wydarzenia artystyczne. Takie zajęcia miała również okazję prowadzić w ramach projektu „Kierunek Taniec Azja” dla studentów Macau Conservatory w Makao click now. W tym samym roku rozpoczęła pracę w „Teatrze Moich Marzeń” w roli aktorki i choreografki. W roku akademickim 2015 zaczęła pracować jako asystentka Jacka Łumińskiego przy zajęciach I i III roku na Wydziale Teatru Tańca PWST. Agnieszka współpracuje z takimi twórcami jak Maciej Kuźmiński w spektaklu „Różnica i Powtórzenie” czy Cezary Tomaszewski w koncercie performatywnym „Piosenki o Miłości i Śmierci”. W sierpniu 2016 roku współtworzyła razem z Jackiem Łumińskim spektakl „Whiplash” realizowany przez tancerzy LDTX Beijing Comany w Pekinie.

TRIO

Sabina Pyka

Instruktor tańca współczesnego, choreograf oraz pedagog w krakowskich Domach Kultury, Krakowskiej Akademii Tańca, Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa oraz Krakowskiej Fabryce Talentów. Posiada dyplom zawodowego tancerza Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. J. Turczynowicza w Warszawie oraz jest dyplomowanym instruktorem tańca. Tancerka zespołu Opery Krakowskiej. Była tancerką w Teatrze Tańca DF. Obecnie można ją zobaczyć w Teatrze Groteska w spektaklu „Przemiany”. Bierze aktywny udział w warsztatach i projektach tańca współczesnego oraz jego pochodnych.

Katarzyna Krzysztofek

Certyfikowana instruktorka tańca współczesnego, studentka Choreografii i Teorii Tańca (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), tancerka Teatru Tańca Dekompresja, adeptka Krakowskiego Teatru Tańca, absolwentka Filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach (Uniwersytet Jagielloński) oraz Studium Aktorskiego Lart. Ukończyła z wyróżnieniem kurs instruktorski w Egurola Dance Studio we współpracy z Polską Akademią Sportu. Ukończyła także Kurs Podstaw Choreografii Scenicznej (opiekun artystyczny: Iwona Olszowska).

Sylwia Bloch-Sternik

Dwukrotna Stypendystka Prezydenta Torunia w kategorii artystycznej. Adeptka Krakowskiego Teatru Tańca. W 2014 roku tancerka COMFY ZONE w reżyserii Jakuba Mędrzyckiego. Dwukrotna finalistka konkursu Dance World Company w kategorii współczesny/modern. Certyfikowany instruktor tańca. Zaczynała jako tancerka Młodzieżowego Teatru Muzycznego w Toruniu, gdzie miała okazję występować z repertuarem na terenie Polski i zagranicą. Obecnie studentka ostatniego roku Politechniki Krakowskiej – Budownictwo Lądowe. Łączy pracę, studia i pasję.