BalletOFFFestival

balletofffestival logotyp

BalletOFFFestival

BalletOFFFestival to nowa propozycja Krakowskiego Centrum Choreograficznego powstała w miejsce Krakowskich Spotkań BaletOFFowych, które od 1991 roku prezentowały i promowały w Krakowie sztukę tańca. W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja BalletOFFFestival.

Rezydencje

BalletOFFFestival to festiwal rezydencyjny, który ma za zadanie stymulować proces twórczy. Wybrane realizacje projektowe otrzymują od Krakowskiego Centrum Choreograficznego wsparcie w realizacji spektaklu/wydarzenia/działania z zakresu  szeroko rozumianego tańca współczesnego i teatru tańca. Proces  obejmuje kilkutygodniową rezydencję, w ramach której wyłonieni artyści pracują w dialogu z mentorem. Opiekunami poszczególnych rezydencji są zapraszane do współpracy autorytety artystyczne z Polski i ze świata. Kulminację festiwalu stanowi prezentacja powstałych w wyniku procesu spektakli.
Krakowskie Centrum Choreograficzne poprzez festiwal stwarza warunki do twórczej konfrontacji myśli, do pracy studyjnej, oferuje pomoc w realizacji spektaklu oraz promocji premiery.

Dotychczasowi rezydenci w ramach BalletOFFestival: Karol Miękina, little:interference, Piotr Stanek, Dominika Wiak, Katarzyna Kania, Justyna Kalbarczyk, Viktor Braun, Patryk Kraśniewski, Kim Sokolowski, Anna Kosiorowska, Katarzyna Myrda, Agnieszka Janicka, Agata Meyer-Luters, Agnieszka Bednarz, Sabina Pyka, Katarzyna Krzysztofek, Sylwia Bloch-Sternik.

Wydarzenia towarzyszące

Poza spektaklami rezydencyjnymi, festiwal prezentuje także różnorodne prace artystów tańca współczesnego.

Warsztaty

Festiwalowi towarzyszą warsztaty taneczne z uznanymi pedagogami z Polski i zagranicy. Nauczyciele poprzednich edycji festiwalu: Bruno Caverna, Chloé Beillevaire, Tomasz Pomersbach, Karolina Kroczak, Agnieszka Rybak, Agata Moląg, Monika Świeca, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Filip Wójcik, Marta Wołowiec.

 

więcej informacji: wwww.balletofffestival.pl

ARCHIWUM:

EDYCJA 2015

EDYCJA 2014