Już 23 maja 2026 Kraków ponownie stanie się miastem tańca!
W ramach Krakowskich Nocy zapraszamy Was na Noc Tańca – wieczór pełen ruchu, spotkań i wspólnego bycia w tańcu. W naszych przestrzeniach przygotowałyśmy_liśmy kilka wydarzeń: warsztaty ruchowe dla mam, warsztat Kontakt Improwizacji oraz wieczorny jam.
To będzie czas swobodnego ruchu, eksploracji i dzielenia się tańcem – niezależnie od doświadczenia.
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy!
Matki w Ruchu, warsztat „Mamy Ciało”
10:00 – 12:00
Otwarte warsztaty taneczno-ruchowe dla mam z muzyką na żywo.
Wyjątkowe, pełne uważności i energii spotkanie taneczno‑ruchowe stworzone specjalnie dla kobiet, które doświadczyły macierzyństwa i chcą na nowo poczuć siłę, lekkość oraz twórczy potencjał swojego ciała. Spotkanie łączy swobodny ruch, taniec intuicyjny, pracę ze świadomością ciała i oddechem oraz muzykę wykonywaną na żywo przez artystkę‑matkę, co tworzy atmosferę bliskości, wspólnoty i zanurzenia w żywej sztuce. Warsztaty są otwarte zarówno dla kobiet bez doświadczenia tanecznego, jak i dla tych, które tańczą od lat i chcących zadbać o siebie i swoje zdrowie oraz spotkać się w otwartej, akceptującej atmosferze.
Warsztaty korespondują również z ideą Festiwalu Mamy Wolne, który odbywa się równolegle w Krakowie (23–24.05.2026) i celebruje kobiecą sprawczość, odpoczynek i twórczość.
Prowadzenie: Barbara Wysoczańska-Grochal – performerka, choreografka, autorka projektów taneczno-ruchowych, instruktorka z niemal 20-letnim doświadczeniem w pracy z ciałem.
Muzyka na żywo: Natalia Orkisz – wiolonczelistka i wokalistka.
Podczas warsztatów możliwa będzie opieka dla dzieci. Ilość miejsc: 15.
Formularz zgłoszeń: ZAPISZ SIĘ


warsztat “FUNdamenty Kontact Improwizacji”
15:30 – 17:30
Podróż przez esencję ruchu.
Zapraszamy Cię do świata kontakt improwizacji — przestrzeni, w której spotykają się ciało, uważność i spontaniczność. Ten warsztat to zaproszenie do odkrywania podstaw CI poprzez ruch, relację i zabawę. Jest otwarty zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki, jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę. Podczas wspólnej pracy zanurzymy się w biomechanikę ciała — nie jako suchą teorię, lecz jako żywe doświadczenie. Będziemy słuchać ciężaru, podążać za impulsem, badać punkty kontaktu i pozwalać ruchowi płynąć pomiędzy nami. Nauczysz się poruszać z większą swobodą i lekkością, odkrywając, jak Twoja struktura spotyka się ze strukturą partnera.
Prowadzenie: Agata Romankiewicz i Damian Oterman.
Formularz zgłoszeń: ZAPISZ SIĘ
JAM KONTAKT IMPROWIZACJI
18:00 – 19:30
Kameralny jam kontakt improwizacji, spotkanie przeznaczone dla osób z doświadczeniem w praktyce kontakt improwizacji. Jam rozpocznie się od krótkiej praktyki solo, która pomoże zakotwiczyć uwagę w ciele a następnie będzie możliwość przejścia do otwartej eksploracji w kontakcie – z innymi, przestrzenią i dynamiką grupy. Praktyka opiera się na uważności, dobrowolności kontaktu oraz szacunku dla granic – zarówno własnych, jak i innych osób. Jam jest przestrzenią swobodnego wyboru – można w dowolnym momencie wejść w taniec, zakończyć go lub pozostać w roli osoby obserwującej.
Prosimy o wygodny strój oraz przybycie kilka minut przed rozpoczęciem.
Prowadzenie: Agata Romankiewicz i Damian Oterman
Agata Romankiewicz – od ponad 10 lat eksploruje różne języki tańca- blues, folki, balfolki, tango, Lindy-hop. Od ok 6 lat praktykuje Kontakt Improwizację – miała okazję zgłębić temat zarówno na międzynarodowych festiwalach KI w Czechach, Danii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii oraz w Polsce na Flow festival czy Cyrkulacjach. Praktykowała w Tajlandii podczas miesięcznego warsztatu InSpiral – Towards Contact Center przygotowanego przez nauczycieli Sashę Dodo i Dolores Dewhurst-Marks.
Damian Oterman – pedagog pasjonujący się pracą międzypokoleniową z dziećmi, nastolatkami, dorosłymi i seniorami. Praktykuje jogę od 17 lat, Acro Jogę i Masaż Tajski od 12 lat, a Improwizację Tańca od 8 lat. Szkolony w stylu Jogi akademickiej, certyfikowany nauczyciel Acro Jogi Montreal. Ukończył liczne kursy i warsztaty Masażu Tajskiego oraz Improwizacji Kontaktowej (CI). Certyfikowany w Treningu Autogennym (AT) i Progresywnej Relaksacji Mięśniowej (PMR). Brał udział w warsztatach Conscious Cuddling Experience (CCE). Wielokrotny organizator „Kids Space” na festiwalach „Acronia” i „Acroschwanchen”. Uczestnik projektu społecznego GeRaBu w Rostocku.
Formularz zgłoszeń: ZAPISZ SIĘ


