Black is the colour / Natalia Dinges, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, chor. Quan Bui Ngoc
choreografia: Quan Bui Ngoc
wykonanie: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Natalia Dinges, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak
muzyka: Peter Łyczkowski
konsultacje scenograficzne: Piotr Tetlak
reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik
asystent reżysera oświetlenia: Radosław Lis
czas trwania: 60 min.
Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018 oraz dzięki programowi rezydencyjnemu w trakcie BalletOFFFestival w Nowohuckim Centrum Kultury (Krakowskie Centrum Choreograficzne).
Gdyby jutra nie było.
To jest moja podróż.
Nic nas nie powstrzyma.
QUAN BUI NGOC
Regularnie współpracuje z operą Ho Chi Minh w Wietnamie. W 2002 roku rozpoczął współpracę z Alainem Platelem: „Wolf”, a następnie „vsprs” (2006), „pitié!” (2008) i „C(H) ŒURS” (2012).
Współpracował w „Bolero” z Lisi Estaras (2009); oraz reżyserował z Lisi „I know a place” (2009). Stworzył spektakl„Jump or Fall” (listopad 2009), razem z Julianą Neves i Samuelem Lefeuvre. W 2011 roku dołączył do Australian Dance Theatre z „Be Your Self”,po tym jak rozpoczął współpracę z kompanią Swis 3art3 jako reżyser i choreograf „K” oraz „Untold”. Pracował nad projektami z udziałem dzieci- na pamiątkę wojenną w Ypres i więźniami z Brugii. Stworzył spektakl “Blurry” dla Evaduda Dance Company. Asystent artystyczny Alaina Platela w projektach “Nisht schafen” “Requiem pou L” i Le Sacre du printemps” w 2018 roku.
SYLWIA HEFCZYŃSKA-LEWANDOWSKA
Wykładowca na Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. W latach 1995-2012 tancerka i kierownik artystyczny zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie tworzy własne spektakle we współpracy z teatrami dramatycznymi, instytucjami kultury, fundacjami, niezależnymi twórcami. Ważną część jej dorobku artystycznego i pedagogicznego stanowią projekty społeczne i edukacyjne, angażujące również ludzi ze środowisk wykluczonych.
NATALIA DINGES
Absolwentka WTT w Bytomiu, AST w Krakowie (2013). Jako wykonawca związana z różnymi teatrami, m. in. Śląskim, Słowackiego w Krakowie, Polskim w Bielsku Białej, Ochoty w Warszawie, Małym w Tychach, Śląskim Teatrem Tańca, Alias Cie czy nazwiskami: Marciniak, Rychcik, Piekorz, Godowska, Krawczyński, Botelho, Lewandowski, Łumiński, Hefczyńska – Lewandowska, Raźniak, B. Peszek, Garbacik, Cohen, Mazurkiewicz, Urbacki, itd. oraz licznymi produkcjami niezależnymi. Tworzy lub współtworzy choreografię (Mesjasze, Kurde le bele, Superbohaterów 10/9, Szac, cykl Muzyczne opowieści Hani M., Profanum) , asystuje przy produkcjach dyplomowych WTT AST. Przed studiami zawodowo trenowała akrobatykę sportową, obecnie najchętniej prowadzi zajęcia ze świadomości ciała dla wszystkich grup wiekowych, jak i dla osób niepełnosprawnych.
DANIELA KOMĘDRA
Tancerz, choreograf, aktorka. Absolwentka PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała jako wykonawca m.in. z Teatrem dada von Bzdulow, Teatrem Amareya, Lubelskim Teatrem Tańca, Teatrem Ochoty, Kayą Kołodziejczyk, Maciejem Kuźmińskim, Radkiem Rychcikiem, Agatą Dyczko, Jackiem Łumińskim, Robertem Wechslerem, Wojtkiem Mochniejem, Olgą Kebas. Współpracowała jako choreograf z Brianem Michelsem (Jak wam się podoba, Wiele hałasu o nic). Była współtwórcą spektaklu Heimsuchung, który zdobył Złotą Maskę za choreografię. Spektakl Room 40, w którym tańczy zdobył Nagrodę Publiczności na Polskiej Platformie Tańca.Daniela była stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Miasta Bielska- Białej oraz Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
DOMINIKA WIAK
Absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Współpracuje z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem Śląskim w Katowicach. Występuje w m.in. spektaklach: Radosława Rychcika, Eweliny Marciniak, Eryka Makahona, Macieja Kuźmińskiego, Jakuba Lewandowskiego oraz Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej. Zdobywczyni nagrody BEST SOLO za spektakl “Melancholia” Jakuba Lewandowskiego oraz nagród BEST SOLO oraz AUDIENCE AWARD za spektakl “inner place” na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Solo/Duo w Budapeszcie. Zdobywczyni I nagrody za solo “Melancholia” na Ogólnopolskim Festiwalu ZAWIROWANIA DANCE w Warszawie. Tancerka w spektaklu “Room 40” Macieja Kuźmińskiego nagrodzonego przez publiczność podczas Polskiej Platformy Tańca w 2014 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Dwukrotnie uczestniczka projektu badawczego tańca w Chinach.
PETER ŁYCZKOWSKI
Wychowany za kulisami teatrów. Muzyk, grafik, ilustrator, fotograf, z wykształcenia architekt. Działa na pograniczu muzyki, teatru, video, literatury i sztuk plastycznych. Komponuje muzykę do teatru, słuchowisk, audiobooków i szuflady. www.peterlyczkowski.com/music Od 2012 r. rozwija autorski projekt słuchowisk realizowanych na żywo przed publicznością „Czytagramy” w ramach którego wystawił 10 premier na krajowych festiwalach literackich i teatralnych oraz kameralnych scenach.
www.czytagramy.pl Żyje w chmurze, będąc jednakowoż w stałym kontakcie z ziemią.