Pracownia Twórcza to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na lekcjach tańca współczesnego z elementami zadań twórczych i praktyk improwizacyjnych. Zajęcia przeznaczone są dla pełnoletnich tancerzy_rek średnio/zaawansowanych w technice tańca współczesnego oraz gotowych na poszukiwania w zakresie kreatywnej pracy z ciałem.
Członkowie_inie Pracowni Twórczej deklarują swoje uczestnictwo w zajęciach na cały sezon artystyczny.
Program zajęć
Zajęcia grupy zaawansowanej Pracownia Twórczej bazują na badaniu i eksplorowaniu własnej ekspresji ruchowej oraz praktyce różnych strategii tańca współczesnego. Uczestnicy_czki w ramach zajęć rozwijają ogólną sprawność i mobilność ciała oraz pogłębiają świadomość i percepcję ruchu. Zajęcia zawierają techniczne ćwiczenia obejmujące pracę z: ciężarem ciała, dynamiką, przepływem, z podłogą oraz z oddechem. Ale przede wszystkim skupiają się na pracy nad poszerzaniem własnego języka ruchowego. Improwizacja ruchowa skoncentrowana na eksploracji określonego tematu będzie pretekstem do poszerzania jakości ruchowych, odnajdywania swobody i przyjemnego flow oraz twórczych poszukiwań.
Osoby należące do grupy Pracownia Twórczej będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną jak również pracę w parach/grupie. Dodatkowym celem zajęć jest rozbudzanie kreatywności oraz wzmacnianie samorozwoju w bezpiecznej przestrzeni wymiany. Ważnym elementem zajęć jest dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy oraz wzajemny feedback.
Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.
Pedagożki
Zajęcia są prowadzone przez Magdalenę Malik, Karolinę Gracę oraz pedagogów_żki gościnne.
Karolina Graca tancerka, nauczycielka tańca, choreografka, performerka.
Od 2023 roku związana z czeskim kolektywen PocketArt, z którym realizuje międzynarodowy projekt “Fairy Tales”. W 2021 roku zrealizowała spektakl BLUSH w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Współpracowała tam z Michałem Adamem Góralem, Anną Banasik i Wojciechem Dolatowskim. Realizuje również niezależne projekty z szeroko pojętych sztuk performatywnych.
Na co dzień związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym, gdzie prowadzi grupy edukacyjne dla dorosłych oraz zajmuje się social mediami KCC. Współtworzy Krakowski Festiwal Tańca i inne projekty dziejące się w KCC. Współpracuje również ze Studiem Tańca OFFicyna.
Absolwentka Performatyki na Wydziale Polonistyki UJ. Prywatnie fanka jesieni zanurzająca się w feministycznych lekturach.
Magdalena Malik aktorka, tancerka, performerka, absolwentka Wydziału Teatru Tańca w AST im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Stypendystka programu polsko-izraelskiego „360°” w College Kibbutzim of Education, Technology and the Arts w Tel Avivie, gdzie współtworzyła i grała w spektaklu „Szkic”. Współpracowała m.in. z: Teatrem Variete w Krakowie, Teatrem Małym w Tychach, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Nowym Proxima w Krakowie. Aktualnie można zobaczyć ją na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w tytułowej roli spektaklu „Carmen” w reż. Anny Obszańskiej oraz w „Giselle, tańcz!” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
Pedagożka artystyczna w XXX LO w Krakowie, gdzie uczy w klasach taneczno-teatralnych tańca współczesnego oraz elementarnych zadań aktorskich.
Stale eksploruje swój warsztat na międzynarodowych festiwalach tanecznych, m.in. Warsaw CI Flow w Polsce, Deltebre Dansa w Hiszpanii oraz Summer Intensive w Portugalii.
Ponadto certyfikowana instruktorka jogi w nurcie Ashtanga Vinyasa oraz fanka filmów dokumentalnych.
Grafik
start zapisów na zajęcia: 2 września 2024
rozpoczęcie zajęć: 2 października 2024
zakończenie zajęć: 25 czerwca 2025
harmonogram: poniedziałki i środy, godz. 20:15-21:45
miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)
pierwszy miesiąc pracy:
Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.
Dodatkowo:
- Tancerze_rki Pracowni Twórczej mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.
- Każdy tancerz_rka Pracowni Twórczej może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje).
Regulamin
Opłata
miesięczna: 180 zł
semestralna (październik – styczeń i luty – czerwiec): 700 zł / semestr
Zapisy
- Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/63902
- Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
- Jeśli nie masz konta:
- wybierz opcję „zarejestruj się”
- jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
- wpisz nazwę zajęć np. Pracownia Twórcza i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
- Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
- W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.
Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20
Film „Pulsar”
chor.: Dominika Wiak, Video: Borys Dubiański
fot. Magdalena Rymarz
Fot. pedagożek: Klaudyna Schubert