Cardio Contemporary

Cardio Contemporary to stałe zajęcia dedykowane osobom dorosłym (18+), początkującym z niewielkim doświadczeniem w dziedzinie tańca współczesnego oraz tym, którzy mieli przerwę w praktykowaniu. 

Program zajęć

Regularne lekcje dwa razy w tygodniu budują kondycję, poprawiają koordynację, zwiększają wydolność, ale również pobudzają kreatywność, zachęcając do artystycznych poszukiwań. Proponujemy Wam alternatywę dla zajęć sportowych czy siłowni w ciekawej, tanecznej formie. Na zajęciach korzystamy z techniki tańca współczesnego, elementów pracy w podłodze i improwizacji, ćwiczeń sprawnościowych i pracy grupowej. 

Na zajęciach ćwiczymy w wygodnym stroju (t-shirt i dresowe spodnie z długimi nogawkami), na bosaka lub w skarpetkach, ze związanymi włosami i bez biżuterii.

Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.

Pedagożki

Zajęcia są prowadzone przez Aleksandrę Honzę, Zuzannę Jeglorz, Barbarę Wysoczańską-Grochal oraz pedagogów_żki gościnne.

Aleksandra Honza pedagożka tańca, producentka.

Przez wiele lat związana z grupą tańca współczesnego a g i t a t u s. Współzałożycielka i członkini Kolektywu Otwartej Kreacji. Od 2017 roku prowadzi zajęcia z tańca współczesnego dla młodzieży i dorosłych. W 2023 roku pracowała jako asystentka choreografki w spektaklu „Wrzechświaty mojego taty” w reż. Gosi Dębskiej w Teatrze Groteska.

Od 2021 roku związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie zajmuje się koordynacją zajęć edukacyjnych, współpracą z artystami i artystkami, opieką nad wolontariuszkami oraz produkcją spektakli. Współtworzy i współkuratoruje Krakowski Festiwal Tańca.

Zuzanna Jeglorz

Ukończyła studia z zakresu aktorstwa i tańca na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu,  podczas których uczyła się tańca współczesnego, klasycznego, ludowego, a także aktorstwa. Stypendystka programu Erasmus + na Uniwersytecie Codarts w Holandii, gdzie miała okazję zapoznać się z zachodnioeuropejskimi nurtami w teatrze, tańcu oraz muzyce (m.in. technika Marty Graham, flying low). Występowała w spektaklach dramatycznych i tanecznych na wielu scenach w Polsce, m.in. w Ośrodku Cricoteka w Krakowie, Instytucie Teatralnym w Warszawie, Teatrze Wandy Siemiaszkowej i Teatrze Maska w Rzeszowie, Teatrze Rozbark w Bytomiu, Teatrze Nowym w Łodzi, Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Prowadziła warsztaty z improwizacji ruchowej na FACT Festiwalu w Budapeszcie. Stale doskonali swój warsztat  taneczny i aktorski podczas różnorodnych kursów. m.in. na warsztatach z Tess Voelker, Wojciechem Furmanem, Maciejem Kuźmińskim, Arno Schuitemakerem. Tworzy choreografie do filmów tańca. Prywatnie bardzo lubi fotografię analogową, poezję oraz wodę.

Barbara Wysoczańska-Grochal

Performerka, choreografka, producentka własnych  projektów taneczno-ruchowych, instruktorka Pilates, z niemal 20-letnim doświadczeniem w pracy z ciałem. W latach 2003–2015 tancerka Teatru Tańca DF i koordynatorka jego projektów artystycznych. Od 2007 roku związana z Teatrem KTO, gdzie w latach 2009 – 2012 i 2018-2021 pracowała jako aktorka, uczestnicząc w spektaklach i widowiskach ulicznych prezentowanych na festiwalach teatralnych na całym świecie. Od 2012 roku działa niezależnie, realizując inicjatywy, w tym międzynarodowe koprodukcje, związane z działaniami performatywnymi w przestrzeniach pozateatralnych, współtworzy projekty interdyscyplinarne oraz inkluzywne.
W grudniu 2021 została mamą. Praca na rzecz samopoczucia psychofizycznego oraz widzialności matek w sztuce i społeczeństwie wyznacza obecnie kierunek jej twórczego i zawodowego rozwoju. W 2023 zainicjowała wielowymiarowy projekt „Matki w ruchu”, który współtworzy wraz z Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Grafik

start zapisów na zajęcia: 2 września 2024

rozpoczęcie zajęć: 1 października 2024

zakończenie zajęć: 26 czerwca 2025

harmonogram: wtorki i czwartki 19:30-20:45

miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury,  w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)

pierwszy miesiąc pracy:
Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.

Dodatkowo:

  • Uczestnicy_czki Cardio mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.

Opłata

miesięcznie – 180 zł

semestralna (październik – styczeń i luty – czerwiec): 700 zł / semestr

Regulamin

Zapisy

  1. Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/63903
  2. Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
  3. Jeśli nie masz konta:
    a) wybierz opcję „zarejestruj się”
    b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
    c) wpisz nazwę zajęć np. Cardio Contemporary i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć)
  4. Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
  5. W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.

Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20

Lekcja kończąca sezon 2023/2024
Prowadzenie: Monika Węgrzynowicz

fot. Magda Rymarz

Pokaz kończący sezon 2022/2023
chor. Karolina Graca

fot. Magda Rymarz

Fot. pedagożek: Klaudyna Schubert