Cardio Contemporary to stałe zajęcia dedykowane osobom dorosłym (18+), początkującym z niewielkim doświadczeniem w dziedzinie tańca współczesnego oraz tym, którzy mieli przerwę w praktykowaniu.
Program zajęć
Regularne lekcje dwa razy w tygodniu budują kondycję, poprawiają koordynację, zwiększają wydolność, ale również pobudzają kreatywność, zachęcając do artystycznych poszukiwań. Proponujemy Wam alternatywę dla zajęć sportowych czy siłowni w ciekawej, tanecznej formie. Na zajęciach korzystamy z techniki tańca współczesnego, elementów pracy w podłodze i improwizacji, ćwiczeń sprawnościowych i pracy grupowej.
Na zajęciach ćwiczymy w wygodnym stroju (t-shirt i dresowe spodnie z długimi nogawkami), na bosaka lub w skarpetkach, ze związanymi włosami i bez biżuterii.
Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.
Pedagożki
Zajęcia są prowadzone przez Aleksandrę Honzę, Zuzannę Jeglorz, Barbarę Wysoczańską-Grochal oraz pedagogów_żki gościnne.
Aleksandra Honza pedagożka tańca, producentka.
Przez wiele lat związana z grupą tańca współczesnego a g i t a t u s. Współzałożycielka i członkini Kolektywu Otwartej Kreacji. Od 2017 roku prowadzi zajęcia z tańca współczesnego dla młodzieży i dorosłych. W 2023 roku pracowała jako asystentka choreografki w spektaklu „Wrzechświaty mojego taty” w reż. Gosi Dębskiej w Teatrze Groteska.
Od 2021 roku związana z Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie zajmuje się koordynacją zajęć edukacyjnych, współpracą z artystami i artystkami, opieką nad wolontariuszkami oraz produkcją spektakli. Współtworzy i współkuratoruje Krakowski Festiwal Tańca.
Zuzanna Jeglorz
Ukończyła studia z zakresu aktorstwa i tańca na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, podczas których uczyła się tańca współczesnego, klasycznego, ludowego, a także aktorstwa. Stypendystka programu Erasmus + na Uniwersytecie Codarts w Holandii, gdzie miała okazję zapoznać się z zachodnioeuropejskimi nurtami w teatrze, tańcu oraz muzyce (m.in. technika Marty Graham, flying low). Występowała w spektaklach dramatycznych i tanecznych na wielu scenach w Polsce, m.in. w Ośrodku Cricoteka w Krakowie, Instytucie Teatralnym w Warszawie, Teatrze Wandy Siemiaszkowej i Teatrze Maska w Rzeszowie, Teatrze Rozbark w Bytomiu, Teatrze Nowym w Łodzi, Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Prowadziła warsztaty z improwizacji ruchowej na FACT Festiwalu w Budapeszcie. Stale doskonali swój warsztat taneczny i aktorski podczas różnorodnych kursów. m.in. na warsztatach z Tess Voelker, Wojciechem Furmanem, Maciejem Kuźmińskim, Arno Schuitemakerem. Tworzy choreografie do filmów tańca. Prywatnie bardzo lubi fotografię analogową, poezję oraz wodę.
Barbara Wysoczańska-Grochal
Performerka, choreografka, producentka własnych projektów taneczno-ruchowych, instruktorka Pilates, z niemal 20-letnim doświadczeniem w pracy z ciałem. W latach 2003–2015 tancerka Teatru Tańca DF i koordynatorka jego projektów artystycznych. Od 2007 roku związana z Teatrem KTO, gdzie w latach 2009 – 2012 i 2018-2021 pracowała jako aktorka, uczestnicząc w spektaklach i widowiskach ulicznych prezentowanych na festiwalach teatralnych na całym świecie. Od 2012 roku działa niezależnie, realizując inicjatywy, w tym międzynarodowe koprodukcje, związane z działaniami performatywnymi w przestrzeniach pozateatralnych, współtworzy projekty interdyscyplinarne oraz inkluzywne.
W grudniu 2021 została mamą. Praca na rzecz samopoczucia psychofizycznego oraz widzialności matek w sztuce i społeczeństwie wyznacza obecnie kierunek jej twórczego i zawodowego rozwoju. W 2023 zainicjowała wielowymiarowy projekt „Matki w ruchu”, który współtworzy wraz z Krakowskim Centrum Choreograficznym.
Grafik
start zapisów na zajęcia: 2 września 2024
rozpoczęcie zajęć: 1 października 2024
zakończenie zajęć: 26 czerwca 2025
harmonogram: wtorki i czwartki 19:30-20:45
miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)
pierwszy miesiąc pracy:
Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.
Dodatkowo:
- Uczestnicy_czki Cardio mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.
Opłata
miesięcznie – 180 zł
semestralna (październik – styczeń i luty – czerwiec): 700 zł / semestr
Regulamin
Zapisy
- Wejdź na stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/63903
- Jeśli masz już konto wybierz opcję „zaloguj się” i wybierz zajęcia, które cię interesują.
- Jeśli nie masz konta:
a) wybierz opcję „zarejestruj się”
b) jeśli jesteś rodzicem, najpierw musisz stworzyć swój profil, a dopiero później profil dziecka
c) wpisz nazwę zajęć np. Cardio Contemporary i lokalizację: Kraków (jeśli zajęcia nie wyświetlą ci się od razu, po lewej stronie masz filtry, których możesz użyć) - Zaznacz szablon opłat, który jest dla Ciebie odpowiedni. Na samym dole kliknij „zapisz i opłać”.
- W pierwszej kolejności otrzymasz informację, że jesteś na liście rezerwowej. Instruktorka musi dodać Cię do zajęć.
Gotowe! Masz teraz dostęp do wszystkich informacji odnośnie zajęć.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy kcc@nck.krakow.pl lub telefoniczny +48 12 644 02 66 wew. 20
Lekcja kończąca sezon 2023/2024
Prowadzenie: Monika Węgrzynowicz
fot. Magda Rymarz
Pokaz kończący sezon 2022/2023
chor. Karolina Graca
fot. Magda Rymarz
Fot. pedagożek: Klaudyna Schubert