Grupa tańczących kobiet i mężczyzn w kolorowych ubraniach. Trening odbywa się w sali baletowej.

Warsztaty ruchowe Grupa początkująca

31.07-4.08

W tegorocznej edycji festiwalu puszczamy w eter pytanie: Kto tańczy? Taniec ma nieprzewidywalną i inkluzywną naturę. Zapraszamy Cię do wspólnego doświadczania tańca w różnych jego odsłonach!

Jeśli zaczynasz przygodę z tańcem masz niewielkie doświadczenie w tańcu współczesnym i improwizacji, jesteś pasjonatem_tką ruchu – ten poziom jest dla Ciebie. Pięciodniowe warsztaty ruchowe z międzynarodową kadrą nauczycielską. Codziennie odbywa się półtoragodzinna lekcja.

Opcje do wyboru

Pakiet Warsztatów:

31.07-4.08.2023
poniedziałek-piątek

Nowohuckie Centrum Kultury

sala A204

3 lekcje dziennie

łącznie 15 lekcji

W pakiecie: poranny rozruch – joga na łąkach – zajęcia jogi Vinyasa, które poprowadzi Olga Banaś (dla osób z pakietem wejście za darmo)

koszt pakietu: 500 zł, przy wyborze pakietu koszt jednej lekcji to 33,33 zł

Zapisy

 1. Wybierz opcję warsztatów

  Wybierz opcję pakietu warsztatów lub pojedynczych lekcji. Zapoznaj się opisem zajęć, harmonogramem i regulaminem.

 2. Wypełnij formularz

  W formularzu wybierz poziom, który Ci odpowiada i wypełnij wszystkie potrzebne nam informacje. 

  Wolne miejsca tylko na Praktyce ciała botanicznego.

 3. Zaakceptuj i wyślij

  Zaakceptuj regulamin i wyślij zgłoszenie. Upewnij się, że kliknęł_ś ostatni przycisk WYŚLIJ. Tylko po otrzymaniu informacji o zapisie dokonuj płatności.

 4. Przejdź do opłat

  W ciągu kilku dni wyślemy Ci wiadomość z potwierdzeniem zapisu na warsztaty. W niej znajdziesz też dane do przelewu.

  Do zobaczenia

  Też nie możemy się doczekać spotkania z Tobą!

Wciąż masz jakieś pytania?

W sekcji FAQ znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

przejdź do FAQ


Harmonogram

NCK, sala a204

31.07

Poniedziałek

9:00-10:00

poranny rozruch

10:15-12:15

Mikołaj Karczewski

12:30-14:00

Wojciech Furman

01.08

Wtorek

9:00-10:00

poranny rozruch

10:15-12:15

Magda Jędra

12:30-14:00

Wojciech Furman

02.08

Środa

9:00-10:00

poranny rozruch

10:15-12:15

Monika Szpunar

12:30-14:00

Wojciech Furman

03.08

Czwartek

9:00-10:00

poranny rozruch

10:15-12:15

Janusz Orlik

12:30-14:00

Wojciech Furman

04.08

Piątek

9:00-10:00

poranny rozruch

10:15-12:15

Ilona Gumowska

12:30-14:00

Wojciech Furman

Prowadzący_a

WOJCIECH FURMAN

FLOORISH

WOJCIECH FURMAN

Tancerz, aktor fizyczny, nauczyciel i popularyzator nauki o ruchu.

Moje doświadczenie z młodych lat zakorzenione w tańcu towarzyskim tworzy hybrydę z późniejszą edukacją w tańcu współczesnym oraz nieskończoną ilością researchu wokół floorworku, który nieustannie jest jednym z filarów mojej pracy. Prowadziłem warsztaty m.in w ramach Festiwalu „Na Bosaka”, na Uniwersytecie w Kolonii, czy w ramach autorskiego programu „UCZONY FIZOL”.

FLOORISH

FLOORISH /ˈflʌɹ.ɪʃ/ – rozwijać się bujnie w podłodze

Poszukamy połączenia pomiędzy wymagającymi zdolnościami fizycznymi, a specyficznymi smakami i teksturami ruchu, ponieważ floorwork to nie tylko miękkość i przepływ, ale również ruch który zacina, uderza, sztywnieje, czasem jest dziwny lub krzywy.

Użyjemy soczewki „Constraints-Led Approach” – podejścia, które polega na stymulowaniu samoorganizacji w ruchu.

Filary zajęć:

 • jakości/smaki w pracy z podłogą
 • elementy techniczne
 • frazy uwzględniające 2 powyższe aspekty
 • specyficzne umiejętności motoryczne

MIKOŁAJ KARCZEWSKI

TANIEC WSPÓŁCZESNY

MIKOŁAJ KARCZEWSKI

Współpracował z wieloma teatrami w Polsce i za granicą, m.in. jako choreograf z PTT w Poznaniu, TR w Warszawie, czy Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Występował w spektaklach wielu uznanych reżyserów np. M. Strzępki, M. Pakuły, J. Piaskowskiego, C. Tomaszewskiego oraz w choreografiach C. Thomas Young czy J. Altera. Od roku 2012 zawodowo związany z Danią, gdzie regularnie współpracuje z dwiema kompaniami Granhøj Dans oraz DON GNU. W latach 2013 – 2021 współpracował z PWST WTT w Bytomiu jako wykładowca tańca współczesnego.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Warsztaty z tańca współczesnego opierać się będą na schemacie – rozgrzewka, ćwiczenia techniczne i świadomościowe, następnie twórcze ich wykorzystanie w choreografii. Uczestnicy warsztatu poznają zagadnienia takie jak wykorzystanie pędu, zawieszenia, siły odśrodkowej, siły grawitacji, opozycji w ruchu, oraz przepuszczanie energii przez ciało w taki sposób, by uzyskać jej swobodny przepływ. Poprzez wyzwalanie odpowiednich jakości dynamicznych i energetycznych skupimy się na kreowaniu teatralnych gestów ciała i znaczeń emocjonalnych tam tkwiących.

MAGDA JĘDRA

PRAKTYKA CIAŁA BOTANICZNEGO

MAGDA JĘDRA

Tancerka, choreografka, performerka. Od kilku lat pogłębia wiedzę o przyrodzie, poszukując kanałów komunikacji między ciałem ludzkim a roślinnym. W 2019 roku rozpoczęła pracę nad koncepcją „botanicznego ciała”. W ramach Global Practice Sharing zaprezentowała efekty rezydencji artystycznej i poszukiwań w Judson Memorial Church w Nowym Jorku. Praktykę ciała botanicznego rozwija w swoich pracach choreograficznych („Złe ziele” 2021, „Las i ludzie” 2023) oraz podczas warsztatów ruchowych.

PRAKTYKA CIAŁA BOTANICZNEGO

Ideą warsztatu jest stworzenie przestrzeni dla odnalezienia indywidualnej praktyki ruchowej w zgodzie ze sobą i w satysfakcjonującej relacji do świata przyrody i ludzi, będących tego świata częścią. Punktem wyjścia będzie research sensoryczny – poszukiwanie impulsów uruchamiających w nas potrzebę poruszania się. Spotkanie jest też praktyką uważności tej wewnętrznej i tej intersensualnej. Praca sensoryczna pomaga ciału reagować na najmniejsze bodźce, na alternatywne, pełniejsze postrzeganie przestrzeni i prowadzenie flirtu z siłą grawitacji.

Podczas praktyki będziemy swobodnie mogły/li oddać się swojej ekspresji twórczej, czerpać inspirację ruchową z muzyki i od siebie nawzajem oraz dzielić się radością płynącą ze wspólnego tanecznego spotkania.

MONIKA SZPUNAR

I WANNA DANCE WITH…

MONIKA SZPUNAR

Tancerka, performerka, choreografka działająca międzynarodowo. Absolwentka ACTS/École de Danse Contemporaine w Paryżu oraz London Contemporary Dance School. W 2016 r. spędziła 7 miesięcy w Brazylii współpracując z lokalnymi artystami i ucząc się na uniwersytecie Unicamp. Aktualnie współtworzy movement band BADBODYCHAOSCODE, współpracuje z W. Pelczyńską oraz A.Janus przy projekcie ‘Still Standing’ oraz tańczy w zespole POCKETART (J. Pocková i S. Bočková). Autorka nagrodzonego na licznych festiwalach krótkometrażowego filmu tanecznego ‘100m’.

I WANNA DANCE WITH…

Zainspirowana działaniem w rozmaitych kolektywach, podczas warsztatów stawiam na świętowanie indywidualności uczestniczek/uczestników przy jednoczesnej uwadze i ciekawości na to co wspólne. Będziemy improwizować solo i w grupie. Pojawi się również kombinacja, ćwiczenia koordynacyjne oraz praca z rytmem.

Podczas praktyki będziemy swobodnie mogły/li oddać się swojej ekspresji twórczej, czerpać inspirację ruchową z muzyki i od siebie nawzajem oraz dzielić się radością płynącą ze wspólnego tanecznego spotkania.

JANUSZ ORLIK

PORUSZENI

JANUSZ ORLIK

Tancerz, choreograf, autor spektakli „Exérèse monobloc”, „a bliźniego swego jak siebie samego”, „Live on stage”, „Święto wiosny”, „Mute”, „Insight”, „Koda (a tribute)” oraz „III Symfonia”. Od roku 2019 roku pełni funkcję opiekuna artystycznego Teatru Klucz w Poznaniu, dla którego stworzył spektakle „Tranquillo” i „Intermezzo”. Współpracował m.in. z Charlotte Vincent, Joanną Leśnierowską, Norbertem Rakowskim, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad. Prowadzi szereg warsztatów choreograficznych w wielu placówkach edukacyjnych i ośrodkach kultury w kraju i za granicą.

PORUSZENI

Poprzez warsztat pragnę prowokować do aktywności we wspólnym kreowaniu i praktykowaniu ruchu i zachęcić uczestników do odnajdywania własnego twórczego potencjału. Praca polegać będzie na wyzwoleniu potencjału twórczego uczestników poprzez użycie alternatywnych narzędzi kreowania ruchu, praktyk choreograficznych i improwizacyjnych, które zwiększą umiejętność budowania zaufania, świadomość ciała, ułatwią generowanie i komponowanie ruchu.

ILONA GUMOWSKA

TANIEC WSPÓŁCZESNY

ILONA GUMOWSKA

Tancerka, choreografka. Absolwentka, a obecnie nauczyciel akademicki Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania i Operą Narodową w Warszawie oraz zespołem Barrowland Ballet w Glasgow. Pracowała z takimi twórcami jak: Daniel Abreu, Roberto Olivan, Tomasz Wygoda, Mariusz Treliński, Jacek Przybyłowicz, Kaya Kołodziejczyk i występowała m.in. w belgijskiej operze La Monnaie, Theater an der Wien, Królewskiej Operze w Sztokholmie. W tańcu przejawia silną fizyczność i pogłębioną obecność.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Intensywny trening fizyczny oparty na ruchu ciała w kontakcie z podłogą i ciałem drugiej osoby. Zajęcia rozpoczynają się od właściwego rozgrzania i wzmocnienia ciała tak, aby w bezpieczny sposób przygotować go do ruchowych wyzwań. Poprzez naukę krótkich fraz ruchowych uczestnicy uczą się świadomego przenoszenia ciężaru ciała, odkrywają momenty zawieszeń i niespodzianek, odnajdują naturalny przepływ ruchu oraz współgrający z nim oddech.

KASIA WITEK

PORANNY ROZRUCH

KASIA WITEK

Kasia jest oddaną nauczycielką tańca, ruchu i jogi, prowadzącą warsztaty i zajęcia w kraju i za granicą. Ukończyła Northern School of Contemporary Dance (2009) oraz London Contemporary Dance School (2015). Jej nauczanie jest zakorzenione w jej badaniach choreograficznych i ruchowych. Do tej pory Kasia miała przyjemność uczyć dla takich zespołów czy instytucji jak m.in. Pell Ensemble Company, Soaked Dance Intensive Berlin i wiele innych

PORANNY ROZRUCH

Godzinna praktyka jogi ma na celu wzmocnienie zdolności percepcyjnych i zaprasza do somatycznych poszukiwań. Warsztaty będą skupione na eksploracji oddechu, intensywnego ruchu fizycznego, jak i dłuższych pauz w celu zrelaksowania i zbalansowania całego ciała. Dadzą możliwość rozpoznania i uwolnienia schematów, nawyków i napięć.