Grupa tańczących kobiet i mężczyzn w kolorowych ubraniach. Trening odbywa się w sali baletowej.

JAM TANECZNY Z MUZYKĄ NA ŻYWO


  • 5.08 sobota
  • 21:00 Scena NCK
  • czas trwania: 2 h

WITEK RYĆ (muzyka na żywo):
Zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej, służącej wspomaganiu relaksacji oraz medytacji (m.in ambient, muzyka eksperymentalna z elementami fieldrecordingu). Od czasu do czasu udziela się koncertowo, opierając swoje występy na swobodnej improwizacji. W muzycznych poszukiwaniach łączy dźwięk generowany za pomocą syntezatora modularnego, looperów oraz instrumentów akustycznych (flety, gongi, misy tybetańskie, instrumenty etniczne, perkusjonalia), a nawet darów natury (liście, kamienie, muszle, itd).
W 2020 roku wydał własnym sumptem EP, pt. „Somewhere In An Untold Fairy Tale”, która fizycznie ukazała się na limitowanym dziesięcio calowym winylu i odtwarzana była m.in w Radio WorldWide.Fm oraz Programie 2 Polskiego Radia (Nocna Strefa). W 2021 roku ukazała jego kolejna EP zrealizowana w kolaboracji z Piotrem Olechowskim, pt. „Insomnia” a niedawno premierę miała EP, pt. „Double View”, która powstała w kolaboracji z Wojtkiem Kiwerem. W 2022 roku jego kompozycja „Pesah” ukazała się na kasetowej składance berlińskiego wydawnictwa Mabui Music.
W domowym zaciszu oraz plenerze (realizując nagrania terenowe) pracuje nad swoim solowym albumem.

O WYDARZENIU:

Jam to wydarzenie, podczas którego otwieramy przestrzeń do improwizacji ruchowej/tanecznej. To możliwość aktywnego uczestnictwa w działaniu improwizowanym, jak również inspiracji innymi osobami poprzez obserwację. Podczas jamu towarzyszyć nam będzie muzyka wykonywana na żywo przez Witka Rycia. Jam w swojej idei jest spotkaniem nastawionym na spontaniczność i wymianę, okazją do pobudzającego spotkania między tancerkami i tancerzami. Po 6 dniach świętowania Krakowskiego Festiwalu Tańca jest kolejnym sposobem na wzmacnianie relacji powstałych podczas jego trwania.

fot. Klaudyna Schubert