Barwy Świata Przyrody 2020 – wystawa Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Krakowski

fot. Piotr Sobas

Barwy Świata Przyrody 2020 – wystawa Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Krakowski

Wernisaż wystawy – 12 marca (czwartek), g. 18.00 – WERNISAŻ ODWOŁANY wystawa czynna do 3.05.2020 r.

Mistyczny wschód słońca, zapach wiosennego lasu, poranny śpiew skowronka czy donośny ryk jelenia na rykowisku… Nasze zmysły od lat wypełnia paleta pełna przyrodniczych bodźców, rozpięta w nieustającym cyklu pór roku. Pogoń za światłem, za tym, co ulotne, czasem zaskakujące i niepowtarzalne, to nasza codzienność. Fotografujemy przyrodę z miłości do niej, w ramach wolnych chwil, które pozwalają odpocząć od codziennych trosk. To, co najbardziej nas pasjonuje w tej niezwykle trudnej dziedzinie fotografii, to niepowtarzalność sytuacji oraz różnorodność świata przyrody. Każde z nas, osób zrzeszonych w Okręgu Krakowskim Związku Polskich Fotografów Przyrody, prezentuje odmienne spojrzenie na świat. Jedni lubią przestrzenie i krajobrazy pełne rozmachu, wyczekane podczas fotograficznych podróży po świecie, inni z kolei poświęcają się fotografii dzikich zwierząt i roślin w swojej najbliższej okolicy, próbując odnaleźć nieskalane piękno natury. Najważniejsze w naszej pasji jest jednak to, że na pewno nigdy nam się ona nie znudzi.

Wystawa „Barwy Świata Przyrody 2020” prezentuje różnorodność świata zwierząt i roślin oraz niezwykłe krajobrazy sfotografowane w kraju i za granicą.

– Paweł Wrona

W wystawie udział biorą: Robert CieślikAndrzej DajekMałgorzata DrewniakWojciech Firlej, Leopold Grela, Emilia GrzędzickaAdam GutowiczAnna Jędra-WojciechowskaDiana MaciągaJanusz MazalonKatarzyna NiedziołekBeata OstachowiczAndrzej PochopieńTomasz SikorskiPiotr SobasRafał StankiewiczPatrycja WąsikowskaTomasz WilkDariusz WojciechowskiPaweł WronaMirosław Wróblewski.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *