Mażoretki – nowość w NCK!

Mażoretki – nowość w NCK!

Zajęcia zawieszone do odwołania.

Mażoretki to grupa dziewcząt wykonująca układy taneczno-marszowe z wykorzystaniem pałeczki mażoretkowej, przy pomocy której wykonuje się liczne kręcenia oraz wyrzuty.  Zespoły towarzyszą orkiestrom dętym urozmaicając ich występy o taniec, jak i prezentują się samodzielnie, wykonując układy do różnego rodzaju muzyki. Dopełnieniem całej prezentacji grup są paradne stroje, które przykuwają uwagę widzów.

Mażoretki to coś więcej niż tylko rodzaj formy tanecznej. Swoją postawą reprezentują miejsce zamieszkania, macierzysty ośrodek kultury. Swoją osobą uświetniają nie tylko imprezy lokalne, ale także święta patriotyczne, głównie uczestnicząc w przemarszach.

Podczas zajęć każda z dziewcząt uczyć się będzie kręceń i wyrzutów pałeczką mażoretkową, marszu, a także podstawowych kroków tanecznych. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności koordynacyjnych, ruchowych, pobudzanie wyobraźni, a co najważniejsze wzbogacanie o nowe doświadczenia. Występy dają pewność siebie, a także poczucie własnej wartości.

Nowopowstająca grupa mażoretek jest skierowana do uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Klaudia Dziadek

200 zł - karnet semestralny
60 zł - karnet miesięczny
20 zł - jednorazowa wejściówka

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl

podobne zajęcia