Postać kobiety sfotografowana z boku, pisząca coś na klawiaturze otwartego laptopa.

WARSZTATY Krytyki

31.07-6.08

Warsztaty krytyki skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych rozwijaniem zdolności pisarskich i krytycznego myślenia o tańcu. Warsztaty będą odbywać się przez cały czas trwania festiwalu, tj. w dniach 31 lipca – 6 sierpnia 2023 r., w godzinach 11.00-13.45, w Nowohuckim Centrum Kultury.

Podczas spotkań uczestnicy_czki będą rozmawiać o tańcu i jak o nim pisać oraz tworzyć własne teksty. Rezultaty pracy uczestników_czek będą codziennie publikowane w Internecie, na stronie Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Organizatorki zapewniają uczestnikom_czkom bezpłatny wstęp na wszystkie spektakle festiwalowe. Warsztaty skierowane są zarówno do osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie krytyki, jak i tych z doświadczeniem. Jeśli chętnych osób będzie więcej niż miejsc, o przyjęciu na warsztaty będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Warsztaty krytyki:

31.07-6.08.2022
poniedziałek – niedziela 

Nowohuckie Centrum Kultury
sala A120

bezpłatny wstęp na wszystkie spektakle

2,5 godziny zajęć dziennie

koszt warsztatów: 50 zł

Zapisy

 1. Poznaj

  Zapoznaj się opisem zajęć, harmonogramem i regulaminem.

 2. Opowiedz nam historię

  Zgłoszenia przyjmujemy mailowo:
  W treści wpisz imię, nazwisko, wiek, szkołę/uczelnię/miejsce pracy. Załącz próbkę swoich umiejętności w postaci dowolnej recenzji własnego autorstwa (publikowanej bądź nieopublikowanej).

 3. Wyślij zgłoszenie

  Wyślij zgłoszenie na adres: hanna.raszewska@gmail.com
  Masz czas do 30 czerwca.
  Jeśli chętnych osób będzie więcej niż miejsc, o przyjęciu na warsztaty będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 4. Przejdź do opłat

  W ciągu kilku dni wyślemy Ci wiadomość zwrotną z potwierdzeniem zapisu na warsztaty. Po upływie terminu zgłoszeń dostaniesz dane do przelewu.

  Do zobaczenia

  Też nie możemy się doczekać spotkania z Tobą!

Wciąż masz jakieś pytania?

W sekcji FAQ znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Przejdź do FAQ

Harmonogram

NCK, sala A120

31.07-06.08

poniedziałek – NIEDZIELA

10:00-12:30

warsztat grupowy

12:45-13:45

indywidualna praca z tekstem

Prowadząca

HANNA RASZEWSKA – KURSA

Hanna Raszewska-Kursa – absolwentka Polonistyki UW, Podyplomowych Studiów Teorii Tańca UMFC, doktorka nauk humanistycznych. Do swoich najważniejszych prac zalicza książkę Teoria tańca w polskiej praktyce i monografię pod swoją redakcją pt. Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura. Jako krytyczka regularnie publikuje m.in. w „nietakt!cie”, na taniecPOLSKA.pl czy teatralny.pl. Była finalistką III Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyków. Więcej: https://hannaraszewska.wordpress.com/ .