WARSZTATY Krytyki

3-9.08

Warsztaty krytyki skierowane są do osób zainteresowanych rozwijaniem zdolności pisarskich i krytycznego myślenia o tańcu, mających pewne doświadczenie w pisaniu, niekoniecznie o tańcu. Będą odbywać się przez cały festiwal, tj. w dniach 3-9 sierpnia 2024 r., w Nowohuckim Centrum Kultury.

Podczas warsztatów uczestnicy_czki będą rozmawiać o tańcu i pisaniu o nim oraz tworzyć własne teksty. Rezultaty ich pracy będą codziennie publikowane na stronie Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Organizatorki zapewniają bezpłatny wstęp na wszystkie spektakle festiwalowe. Warsztaty skierowane są do osób z pewnym doświadczeniem w pisaniu o tańcu lub innych dziedzinach sztuki. Jeśli chętnych będzie więcej niż miejsc, o przyjęciu będzie decydować prowadząca na podstawie otrzymanych zgłoszeń.
Warsztaty będą zaczynać się 2 godziny przed pierwszym wieczornym wydarzeniem festiwalowym danego dnia. Dokładne godziny zostaną podane wraz z informacją o przyjęciu na warsztaty. Pół godziny przed rozpoczęciem warsztatów w grupie będą możliwe indywidualne konsultacje z prowadzącą.

Warsztaty krytyki:

3-9.08.2024
sobota – piątek 

Nowohuckie Centrum Kultury
sala A117

bezpłatny wstęp na wszystkie spektakle

1,5 godziny zajęć dziennie, dodatkowo możliwość konsultacji przed zajęciami

koszt warsztatów: 60 zł

Zapisy

 1. Poznaj

  Zapoznaj się opisem zajęć, harmonogramem i regulaminem.

 2. Opowiedz nam historię

  Zgłoszenia przyjmujemy mailowo:
  W treści wpisz imię, nazwisko, wiek, szkołę/uczelnię/miejsce pracy i w dwóch-trzech zdaniach opisz swoje doświadczenie w pisaniu o tańcu lub innych dziedzinach sztuki. Załącz próbkę umiejętności w postaci dowolnej recenzji własnego autorstwa (publikowanej bądź nieopublikowanej). 

 3. Wyślij zgłoszenie

  Wyślij zgłoszenie na adres: hanna.raszewska@gmail.com, w tytule wpisując: warsztaty krytyki KFT

  Masz czas do 30 czerwca. Jeśli chętnych osób będzie więcej niż miejsc, o przyjęciu na warsztaty będzie decydować prowadząca na podstawie otrzymanych zgłoszeń.

 4. Przejdź do opłat

  Do 3 lipca wyślemy Ci wiadomość z potwierdzeniem przyjęcia na warsztaty. Wraz z tą informacją dostaniesz harmonogram z godzinami zajęć i dane do przelewu.

  Do zobaczenia

  Też nie możemy się doczekać spotkania z Tobą!

Wciąż masz jakieś pytania?

W sekcji FAQ znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Przejdź do FAQ

Harmonogram

NCK, sala A120

3-9.08.2024

sobota – piątek

Warsztaty będą zaczynać się 2 godziny przed pierwszym wieczornym wydarzeniem festiwalowym danego dnia. Dokładne godziny zostaną podane wraz z informacją o przyjęciu na warsztaty. Pół godziny przed rozpoczęciem warsztatów w grupie będą możliwe indywidualne konsultacje z prowadzącą.

Prowadząca

HANNA RASZEWSKA – KURSA

Absolwentka Polonistyki UW, Podyplomowych Studiów Teorii Tańca UMFC, doktorka nauk humanistycznych. Do swoich najważniejszych prac zalicza książkę „Teoria tańca w polskiej praktyce”, monografię pod swoją redakcją „Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura” i najnowszą pozycję „Empatia, choreografia i śmiech jako nadzieja dla ludzkości. Komizm w sztuce tańca i choreografii w Polsce w XXI wieku” (2023). Jako krytyczka regularnie publikuje m.in. w „nietakt!cie”, „Didaskaliach” czy na taniecPOLSKA.pl. Więcej: https://hannaraszewska.wordpress.com/ .