SPOTKANIE Z METODĄ ILANA LEVA

SPOTKANIE Z METODĄ ILANA LEVA

Tomek Pomersbach, tancerz i pedagog, goszczący jako jeden z nauczycieli na tegorocznym festiwalu SPACER, oraz Krakowskie Centrum Choreograficzne mają wielką przyjemność zaprosić na wydarzenie, które będzie rzadką okazją do zapoznania się z Metodą Ilana Leva (Ilan Lev Method, ILM). Uczestnicy wydarzenia będą mogli doświadczyć metody na własnym ciele w trakcie krótkich 15-20 minutowych zabiegów. Zabiegi przeprowadzą absolwenci pierwszego kursu na terapeutów ILM poza Izraelem- Magdalena Hrynkiewicz, Adam Płociński i Tomek Pomersbach- oraz Diana Mazurkiewicz, która już niebawem dołączy do grona certyfikowanych terapeutów. Zabiegi ILM są pomocne m.in. w leczeniu kontuzji i wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowych, jak również są wspaniałym narzędziem redukowania napięcia mięśniowego, wspomagania ruchomości stawów i eliminowania niewydajnych wzorców ruchowych. Regularnie korzystają z nich między innymi tancerze Batsheva Dance Company.

O METODZIE
Praca metodą ILM pozwala pacjentowi rozwinąć potencjał i uwolnić się od blokad funkcjonalnych. Umożliwia pozbycie się dysfunkcji układu ruchu, ograniczeń narzucanych przez umysł i przezwyciężenie trudności związanych z niepełnosprawnością fizyczną.
Zabiegi są skuteczne m.in. w leczeniu zaburzeń układu krążenia i szkieletu oraz w terapii bólu.
Podczas zabiegu terapeuta łagodnie porusza ciałem pacjenta, nawiązując z nim bogaty i głęboki dialog. W ten sposób terapeuta zaprasza na nowo ruch do tych obszarów ciała, które zostały „odcięte” wskutek kontuzji, bólu lub trudnych doświadczeń emocjonalnych. W rezultacie pacjent odzyskuje zdolność zintegrowanej komunikacji całego ciała. Zabieg metodą ILM to intensywne spotkanie, które oferuje nieskończoną liczbę możliwości zdobycia nowej wiedzy.

Więcej informacji: http://ilanlev.org/

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku, poziomu sprawności ciała oraz doświadczenia w pracy z ruchem. Osoby chętne do udziału w wydarzeniu zapraszamy w piątek 26 kwietnia do sali 2C o dowolnej godzinie między 15:00 a 18:00. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy. Istnieje możliwość udziału w wydarzeniu w charakterze widza, do czego również gorąco zachęcamy. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.