Open Band Practice

Open Band Practice (OBP), The Yonis

27 kwietnia / godz. 19:00 / skwer przed NCK
wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia lub/i wzięcia udziału w Open Band Practice! OBP jest to otwarta grupowa praktyka dla wszystkich miłośników ruchu, polegająca na wspólnej improwizacji. Na co dzień rozwijana przez The Yonis, jest czasem na świętowanie wyjątkowości i indywidualności każdego uczestnika w dobrej zabawie i w pozytywnej energii.
Sam, z przyjacielem, z rodziną… przyjdź, ruszmy się i zatańczmy!
Wcześniejsze zapisy nie są wymagane. Podczas SPACERU OBP poprowadzą dwie członkinie The Yonis: Charlotte Mclean i Monika Szpunar.

The Yonis to żeński zespół ruchu, używający swoich ciał jak instrumentów, znany z przełamywania barier między sceną a publicznością i budowania wspólnoty tańca.

Zainspirowane wydarzeniami muzycznymi, The Yonis swoim angażującym ruchem, chcą wywołać odczucia radości, wspólnoty i euforii, które towarzyszą ludziom podczas koncertów ich ulubionych zespołów muzycznych. Zespół promuję taniec współczesny występując na nietypowych dla tej formy sztuki wydarzeniach, takich jak letnie festiwale muzyczne czy alternatywne platformy kabaretowe oraz tworząc instalacje site-specific i kręcąc filmy krótkometrażowe.

Zespół został założony w lutym 2017 przez absolwentki London Contemporary Dance School. Od tego czasu The Yonis wystąpiły między innymi na festiwalach tj: Edinburgh Fringe w Szkocji, Yellow Days Festival i Brain Child Festival w Anglii oraz regularnie występują w Londynie w ośrodkach tj: V&A Museum, Stratford Circus Arts Centre, The Place, The Yard, SET Space i wiele innych.

https://www.instagram.com/the.yonis/