happening artystyczny

3 maja (niedziela)

18:30 happening artystyczny, Pracownia METAfizyczna // wstęp wolny

Happening – wydarzenie ruchowo-muzyczne o otwartym charakterze w wykonaniu członków Pracowni METAfizyczna w sezonie 2014/2015, tancerzy zgłoszonych z grup: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej oraz tancerek grupy tańca współczesnego a g i t a t u s. Dla wielu z nich będzie to pierwszy występ przed publicznością.

Podłożem dla warstwy ruchowej w pracy nad wydarzeniem były regularne zajęcia techniczne z tańca współczesnego w Krakowskim Centrum Choreograficznym oraz seria warsztatów w ramach programu Pracowni METAfizyczna z improwizacji wg Williama Forsythe prowadzonych przez byłą uczennicę i tancerkę choreografa Annę Marię Karabelę.

Ideą happeningu jest współpraca tancerzy i muzyków, którzy, wzajemnie się inspirując, tworzą równolegle na bazie przyjętej wcześniej struktury.

Do współtworzenia happenigu zaproszeni zostali młodzi, ale już doświadczeni muzycy: Mateusz Hulbój- kompozytor muzyki elektronicznej, pracujący na komputerze 😉 oraz Mikołaj Kubicki- grający na trąbce.

Obaj grają w zespole Kapelanka.

Koncepcja całości i kompozycja ruchu: Agata Syrek

Kompozycja dźwięku: Mateusz Hulbój

Trąbka: Mikołaj Kubicki

Występują: 

Pracownia METAfizyczna:  Anna Chmiel-Kowalska,  Majka Pabian, Maria Przekupień, Agnieszka Skorut, Kamilla Szczyrek,  Iga Wądzyńska,  Zuzanna Witkowska, Tadeusz Macheta

grupa tańca współczesnego a g i t a t u s: Nel Jakóbiak, Karolina Więcek

Czas: 20 minut