goście festiwalu

Pedagodzy: Piotr Stanek, Iza Orzełowska, Paweł Konior, Tomek Pomersbach, Imre Vass, Lee Brummer, Mui Cheuk Yin, Joseph Lee

Piotr Stanek
Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw. W ostatnich latach występował w spektaklach m.in.: Jerzego Stuhra, Rafała Urbackiego, Jens Van Daele, Jacka Łumińskiego, Kuby Kowalskiego, Remigiusza Brzyka, Pawła Miśkiewicza. Laureat nagrody publiczności w konkursie Eurowizja dla Młodych Tancerzy 2013, uczestnik dwóch edycji festiwalu Deltebre Dansa. We współpracy z innymi artystami, stworzył autorskie projekty m.in.: SAMSARA, ZRABOWALI MI SKŁADAKA (Klub Żak Gdańsk, rezydencja/premiera 2014), EMERGENCY PLAN (rezydencja Krakowskie Centrum Choreograficzne 2015), ONE (produkcja teatru Dada von Bzdülöw, Teatr Wybrzeże Gdańsk 2018).

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych

Izabela Orzełowska
Urodziła się i wychowała w Siedlcach, gdzie rozpoczęła edukację taneczną w zespole Caro Dance, kierowanym przez jej mamę Iwonę Orzełowską.
W 2014 roku ukończyła CODARTS – University of the Arts w Rotterdamie.
W latach 2013 – 2016 dołączyła do zespołu KONZERT THEATER BERN w Szwajcarii, gdzie pracowała z takimi choreografamii jak: Koen Augustijnen, Lisi Estaras, Marion Zurbach, Felix Landerer, Marcel Lemann, Estefania Miranda, Naninne Linning. Współpracowała tam również z interdyscyplinarnymi artystami takimi jak  Maricel Álvarez i Emilio Garcia Wehbi. Czynnie uczestniczyła także w procesie badawczo – twórczym dla LSD: Laboratoire Suisse de la danse.
Od kilku lat Iza dzieli swoje życie między Szwajcarią i Polską. Od 2016 roku współpracuje z PINK MAMA TEATRE w Bernie oraz Teatrem Tańca Caro w Siedlcach.
Przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery scenicznej Izabela odbyła kompleksowy trening w wielu dyscyplinach tańca: taniec współczesny/modern, jazz oraz hip hop. Iza regularnie uczy różnych form tańca w Polsce, Szwajcarii, Niemczech I Norwegii. Czerpie inspiracje i pomysły ze swojego bogatego i różnorodnego doświadczenia w tańcu, jodze i innych formach sztuki. Podejmuje śmiałe ryzyko łączenia tych dyscyplin starając się odnaleźć w tym balans. Korzysta z techniki tańca współczesnego, jazzu i hip hopu do stworzenia bazy do dalszej eksploracji podczas zajęć, które składają się z fraz choreograficznych, kreacji i improwizacji.
Przekraczanie granic gatunkowych w sztuce jest tym co interesuje Izę najbardziej. Uwielbia kwestionować i przekraczać granice własnego Ja.

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych

Paweł Konior (1982)
Performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Studiował w Salzburg Experimental Academy of Dance, swój warsztat taneczny doskonalił w Holandii, Belgii i Polsce z takimi choreografami jak: Pedro Goucha, Einat Tuchman, Mor Shani, Rita Vilhena, T.r.a.s.h Company, Ugo Dehaes, Tomasz Wygoda, Iwona Olszowska. Pawła, jako performera, interesuje odkrywanie nowych przestrzeni w tańcu oraz nowatorskie podejście do dawnych form ruchu. Taniec postrzega jako studium ludzkiej duszy. Poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza człowieka, jest niepowtarzalny niczym linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, bazuje na emocjach, pogłębia czucie i świadomość ciała. Podczas Festiwalu Tańca Wspólczesnego SPACER Paweł poprowadzi zajęcia z partnerowania.

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla początkujących
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych

Tomek Pomersbach
Tancerz i pedagog, trochę choreograf. Wychowanek wielu nauczycieli i choreografów, posiadacz certyfikatu edukacji wyższej uzyskanego na London Contemporary Dance School, w latach 2010-2013 tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, a od roku 2014 tancerz niezależny. Na stałe współpracuje z Pink Mama Theatre, z siedzibą w szwajcarskim Bernie. W trakcie swojej tanecznej edukacji i działalności zawodowej miał możliwość zetknięcia się z wieloma technikami tańca i różnymi metodami ich nauczania. Obecnie czerpie z tych doświadczeń we własnej praktyce pedagogicznej, którą uważa za otwartą i wciąż zmieniającą się. Wielbiciel powietrza w stawach, obrazów mentalnych oraz groove’u. Nieustająco w dialogu z własnym ciałem.

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla początkujących
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych


Imre Vass 
Jest działającym w Budapeszcie performerem i choreografem. Pracował z węgierskimi zespołami, takimi jak HODWORKS, The Symptoms, Artus, STEREO Akt, Márta Ladjánszki czy Theatre JEL, a poza Węgrami Ultima Vez [BE], United Sorry [A\NL], Rapid Eye [DK] i Ingri Fiksdal [NO].
Był beneficjentem organizacji danceWEB [2010] i uczestniczył w projekcie SPAZIO – europejskiej sieci twórców tańca [2012-2013].
Od 2010 roku tworzy własne dzieła. Centrum jego zainteresowań stanowi dialog pomiędzy ciałem a umysłem oraz współzależność między performerem, performance’em i widownią.

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych

Lee Brummer
To niezależna choreografka, międzynarodowy wykładowca akademicki goszczący na różnych uczelniach i instruktorka, a także współzałożycielka i wicedyrektor działającej w Göteborgu grupy tanecznej, ilDance. (www.ildance.se)
Jako performerka tańczyła w zespole Bat Dor Dance Company (Izrael), The Emanuel Gat Dance Company (Izrael) oraz z różnymi niezależnymi choreografami z całej Europy. Pracowała jako asystentka choreografa przy szeregu rozmaitych produkcji tanecznych i musicali, zarówno w Szwecji, jak i poza nią.
Brummer ukończyła studia licencjackie na kierunku taniec i pedagogika na Jerusalem Academy of Music and Dance (Jerozolimskiej Akademii Muzyki i Tańca), a będąc już tancerką i choreografką studiowała jeszcze psychologię, teatr i pilates.
Na przestrzeni lat Brummer nauczała i współpracowała z grupami takimi jak choćby: DV8, Australian Dance Theatre, Sydney Dance Company, National Dance Company Wales czy Norrdans. Dodatkowo gościnnie prowadziła otwarte kursy specjalistyczne i wykładała na uniwersytetach i w szkołach na całym świecie oraz pracowała jako mentor dla młodych i wschodzących artystów.
Brummer od 2010 roku zajmuje się także choreografią.
Obecnie jej nauczanie obejmuje anatomiczną i fizyczną eksplorację poświęconą odkrywaniu własnej indywidualności, oryginalności i możliwości swojego ciała. W jej choreografiach tekst i słowo mówione stają się niezwykle ważne, zarówno w procesie powstawania, jak i w ostatecznej wersji dzieła na scenie.
Brummer pracowała ponadto jako producent, kierownik projektu i koordynator różnych projektów i wydarzeń artystycznych w Szwecji i w wielu innych krajach świata.

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych

Mui Cheuk Yin
Mui zdobyła wykształcenie z zakresu chińskiego tańca klasycznego i etnicznego w Hongkongu. W latach 1981-1990 była pierwszą tancerką Hong Kong Dance Company. W 1985 roku wygrała konkurs dla młodych choreografów, Hong Kong Young Choreographer Competition, i otrzymała stypendium, dzięki któremu mogła studiować taniec nowoczesny (modern) w Nowym Jorku. Po powrocie do Hongkongu stworzyła własne dzieła: „Awakenings in a Dream”, „Cursive Script” oraz „Diary Series”.
Mui została niezależną choreografką / tancerką / instruktorką w latach 90. XX w. Pod patronatem Asian Cultural Council wzięła udział w międzynarodowym programie dla choreografów, International Choreographer’s Programme podczas American Dance Festival i występowała w East & West Center na Uniwersytecie Hawajskim. Mui często tworzyła dla City Contemporary Dance Company, Hong Kong Dance Company i Hong Kong Academy for Performing Arts. Do jej najważniejszych dzieł należą: „Fragrant Garden”, „Water Music”, „E-motion”, „As Quick as Silver”, „Stories about Certain Women”, „Eulogy”, „la grace”, „Between Bow and String”, „Of Grandeur and Desolation”, „Kinetic Body Operatics”, „Pink Lily”, „October Red”, „Duet 3X”, „The Enigma of Desire – Dali vs Gala”, „Lot ̇us”, „Shui in Feng ̇Shui”, „Desperately Seeking Miss Blossom”, „Season N” w „Seasonal Syndromes”, „Love Accidentally” oraz „The Tales of Miles” w „Triptych”.
Mui jest światowej sławy solistką. Zapraszana jest na liczne międzynarodowe festiwale sztuki, m.in. Hong Kong Arts Festival (1994, 2001), Belgium International Arts Festival (1994), Lisbon Culturgest (1995), Re:Orient Dance Festival w Londynie (1995), Hong Kong Festival w berlińskim Domu Sztuki Tacheles (1996), la Biennale du danse de Val-de- Marne (1997), Ein Fest w Wuppertalu (1998), Venice Biennial Dance Festival (1999), Dancing-World Festival w Kopenhadze (2000), Lyon Biennale de la Danse (2000), Beijing Modern Dance Festival w Pekinie (2001), Dance Biennale Tokyo (2002), festiwal Images of Asia w Kopenhadze (2003), czy 25. i 35. rocznicę istnienia Pina Bausch Tanztheater w Wuppertalu (1998, 2008). W 2000 roku Mui została zaproszona przez Pinę Bausch i Folkwang Tanzstudio do stworzenia choreografii do spektaklu „Whispering Colour” oraz do gościnnego występu jako tancerka w „The Rite of Spring” z Tanztheater Wuppertal.
Mui zdobyła tytuł „Dance Ambassador” (PL: Ambasador Tańca) (2000) i była czterokrotnie nagradzana Hong Kong Dance Awards za choreografię przez Hong Kong Dance Alliance. Stowarzyszenie Wai Yin Association przyznało jej tytuł „Outstanding Woman” (PL: Wybitna Kobieta) (2001). Jessica Magazine ogłosił ją jedną z Kobiet Sukcesu 2005, a w 2007 roku otrzymała odznaczenie dyrektora naczelnego, Chief Executive’s Commendation, za pracę na rzecz społeczeństwa.
Obecnie pracuje jako choreograf dla City Contemporary Dance Company w Hongkongu.

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych

Joseph Lee 
Urodził się w Hongkongu. Naukę tańca rozpoczął w wieku 17 lat. Po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku księgowość na Chinese University of Hong Kong (Uniwersytecie Chińskim w Hongkongu) postanowił kontynuować naukę tańca w The Place w London Contemporary Dance School w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2015 roku uzyskał tytuł magistra (taniec współczesny). W swoich choreografiach i pracy tancerza Lee dąży do poszerzania wyobraźni w tańcu poprzez rozległą „współpracę” (kooperację) z różnymi formami sztuki.
Po powrocie na początku 2015 roku Lee dołączył do zespołu Unlock Dancing Plaza jako uczeń, a później został tam artystą-rezydentem. Współpracował z Crystal Pite, Maresą Von Stockert, Emmanuelle Vo-dinh i Chou Shui-yi.
Swoje najnowsze choreografie stworzył do It tastes like you (2016), Folding Echoes (2016), The World Was Once Flat (2018).
Lee otrzymał nagrodę dla młodych artystów, Arts Development Award for Young Artist, przyznawaną przez Arts Development Council w Hongkongu oraz nagrodę Chin Lin Foundation of Emerging Choreographer dla wschodzących choreografów w Seulu. Pierwszy film taneczny w jego reżyserii, It tastes like you, został wyróżniony podczas Jumping Frame International Dance Video Festival (otrzymał Nagrodę Publiczności), South Taiwan Film Festival, Festival of Recorded Movement w Kanadzie, Perth Dance Festival – Screendance Award w Szkocji oraz Cine-Corps w Paryżu.
W 2017 roku, wspólnie z niezależną artystką, tancerką KT Yau stworzył pierwszy finansowany w formie crowdfundingu projekt taneczny, re:do/ Joseph Lee/ KT Yau, oraz ponownie wystawił swoje solowe dzieło Folding Echoes, z którym został zaproszony na International Performance Festival w Moguncji w Niemczech, na Beijing Dance Festival w Pekinie, City Contemporary Dance Festival, Guangdong Dance Festival i Hong Kong Dance Exchange, Fukuoka Dance Fringe Festival oraz Edinburgh Festival Fringe.

poprowadzi zajęcia w ramach warsztatów:
CIAŁOWANIE dla średnio i zaawansowanych