CIAŁOWANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

27 i 28 kwietnia 2019 (sobota i niedziela)
Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne,
Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

Zapraszamy osoby początkujące do udziału w warsztatach ruchowych organizowanych w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER w Nowohuckim Centrum Kultury! W programie: kontakt improwizacja z Pawłem Koniorem oraz technika tańca współczesnego z Tomkiem Pomersbachem.

Grafik:
sobota, 27 kwietnia, godz. 11:00-14:00, kontakt improwizacja z Pawłem Koniorem
niedziela, 28 kwietnia, godz. 11:00-14:00, technika tańca współczesnego i choreografia z Tomkiem Pomersbachem

Cena:
65 zł za jedną lekcję trzygodzinną (sobota lub niedziela), 
100 zł za dwie lekcje (sobota + niedziela)

KARTA ZGŁOSZENIA

numer konta:
Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232
PKO Bank Polski 08 1020 2892 0000 5602 0591 0130
tytuł przelewu: warsztaty CIAŁOWANIE – imię i nazwisko

Po uzupełnieniu karty zgłoszenia, należy poczekać na maila z potwierdzeniem wolnych miejsc, dopiero wtedy dokonujemy wpłaty!

W razie pytań, prosimy o kontakt: kcc@nck.krakow.pl

PEDAGODZY

Tomek Pomersbach
Tancerz i pedagog, trochę choreograf. Wychowanek wielu nauczycieli i choreografów, posiadacz certyfikatu edukacji wyższej uzyskanego na London Contemporary Dance School, w latach 2010-2013 tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, a od roku 2014 tancerz niezależny. Na stałe współpracuje z Pink Mama Theatre, z siedzibą w szwajcarskim Bernie. W trakcie swojej tanecznej edukacji i działalności zawodowej miał możliwość zetknięcia się z wieloma technikami tańca i różnymi metodami ich nauczania. Obecnie czerpie z tych doświadczeń we własnej praktyce pedagogicznej, którą uważa za otwartą i wciąż zmieniającą się. Wielbiciel powietrza w stawach, obrazów mentalnych oraz groove’u. Nieustająco w dialogu z własnym ciałem.

opis zajęć Tomka Pomersbacha – technika tańca współczesnego i choreografia:
Zasadniczym tematem warsztatów będzie świadoma praca z podłogą, która stanowi naturalne oparcie dla ciała. Będziemy w tym celu wykorzystywać obraz ciała topniejącego, lejącego się i ‘słabnącego’. Pozwoli nam to pozbyć się niepotrzebnych napięć mięśniowych i wspomóc ruchomość stawów. Zajęcia będą obejmowały krótkie frazy ruchowe w parterze i w pionie oraz fragmenty choreografii.

Paweł Konior (1982)
Performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Studiował w Salzburg Experimental Academy of Dance, swój warsztat taneczny doskonalił w Holandii, Belgii i Polsce z takimi choreografami jak: Pedro Goucha, Einat Tuchman, Mor Shani, Rita Vilhena, T.r.a.s.h Company, Ugo Dehaes, Tomasz Wygoda, Iwona Olszowska. Pawła, jako performera, interesuje odkrywanie nowych przestrzeni w tańcu oraz nowatorskie podejście do dawnych form ruchu. Taniec postrzega jako studium ludzkiej duszy. Poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza człowieka, jest niepowtarzalny niczym linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, bazuje na emocjach, pogłębia czucie i świadomość ciała. Podczas Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER Paweł poprowadzi zajęcia z kontakt improwizacji.