Wyniki konkursu

Z wielką radością prezentujemy wyniki konkursu na rezydencje artystyczne! Krakowskie Centrum Choreograficzne do pracy nad spektaklami wybrało trzy grupy rezydentów, które będą mogły stworzyć i zaprezentować swoje premiery w ramach BalletOFFFestival w dniu 20 listopada 2016 roku.

Wyniki konkursu – ZWYCIĘZCY:

  • Duet – Katarzyna Myrda i Agnieszka Janicka
  • Duet – Agata Meyer-Luters i Agnieszka Bednarz
  • Trio – Sabina Pyka, Katarzyna Krzysztofek, Sylwia Bloch-Sternik

Wszystkim osobom, które zgłosiły swoje prace serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszych starań w kolejnych konkursach.

Program festiwalu dostępny TUTAJ

DUET

Katarzyna Myrda

Aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalność: Choreografia (studia stacjonarne II stopnia). Absolwentka Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Artystycznym, kierunek: Taniec, specjalność: Choreograf. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek: Kulturoznawstwo, spec. Promocja sztuki. Od kilku lat uczy się i tańczy w Łodzi, biorąc udział w różnorodnych projektach, m.in. spektakl „a3” w choreografii Jacka Owczarka oraz „Odkrywanie=Poruszenie” z grupą KIJO. Mocno związana przez kilka lat z działaniami łódzkiej Pracowni Fizycznej, gdzie realizowała również praktyki choreograficzne. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów tańca współczesnego: Uri Ivgi, Johan Greben, Laura Aris Alvarez, David Zambrano, Peter Jasko, Aoife McAtmney, Anton Ovchinnikov, Elvira Zuniga. Na co dzień zajmuje się głównie własnymi projektami oraz wystawianiem ich na różnych scenach, a także festiwalach. Od trzech lat współorganizuje Wieczór Tańca Współczesnego w Rzeszowie.

Agnieszka Janicka

Obecnie tancerka teatru V6 oraz studentka Akademii Muzycznej na kierunku „Choreografia”(studia stacjonarne II stopnia) w Łodzi. Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku artystycznym „Taniec” (spec. „Kompozycja i techniki taneczne”). Szkoliła się pod okiem m.in. Witolda Jurewicza, Ewy Wycichowskiej, Pauliny Wycichowskiej, Jacka Owczarka, Iwony Olszowskiej, Urszuli Bernat-Jałochy, Agaty Ambrozińskiej-Rachuty, Pawła Malickiego, Agnieszki Doberskiej itd. Tańczyła w spektaklach „DO-MY”, „MY” w choreografii Ewy Sobiak, „Między Nami” Andrzeja Adamczaka, „W” Witolda Jurewicza, „Bal wampirów- Wieczność” Natalii Kielan. Uczestniczka konkursów choreograficznych: „Make Move” w Tarnowie, „Soloduo” – Bytom, „Solo Dance Contest” w Gdańsku. Uczestniczka wielu warsztatów z takich technik jak: taniec współczesny, fizyczny, neoklasyczny, klasyczny, kontakt improwizacja, improwizacja.

DUET

Agata Meyer-Luters

Absolwentka PWST w Krakowie – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Przed rozpoczęciem studiów aktorka i tancerka Teatru Słowa i Tańca w Krakowie oraz Teatru Tańca DF. Współtwórczyni i tancerka spektaklu „SPEED DATES show”, który odniósł sukces na wielu festiwalach m.in. DEI2MONDI w Spoleto, Festiwal Młodych Twórców w Połczynie Zdroju, XVII Festiwal Teatrów Niezależnych OFTeN, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Dancing Poznań 2016. Choreograf i wykonawca etiudy solowej „Rybo, Nukle i Nowa” – I nagroda na konkursie „3…2…1… Taniec” 2013, udział w Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.

Uczestniczyła w projekcie „Kierunek Azja”, prowadząc warsztaty taneczno-aktorskie w Macau Conservatory w Chinach. Tańczyła w spektaklu Jacka Łumińskiego: „Kocham tylko i wyłącznie, całym sercem nie-rozłącznie, Magdalenę” i musicalu Teatru im. Juliusza Słowackiego pt. „Śpią wystawy”. Choreograf i tancerka rewii musicalowej „Kocham Cię. Broadway” w reżyserii Nicola Palladini. Aktorka Teatru Moich Marzeń w Chorzowie. Brała udział w projekcie i spektaklu „Tańczę więc jestem”, prowadząc zajęcia dla niepełnosprawnych podopiecznych Centrum Rozwoju Dziecka SORO.

Po przerwie związanej z doświadczaniem macierzyństwa, powróciła na scenę w mocnym spektaklu „Jaram się!” w reżyserii Rafała Urbackiego. Pasjonuje ją doświadczanie życia i poszukiwanie esencji, która staje się przyczyną dla ruchu i obecności na scenie. W swojej twórczości chce podejmować tematy, które dotyczą jej osobiście, aby umożliwić widzowi odczuwanie autentyczności. Stara się łączyć rolę artystki i matki. Życiowe procesy, w które wkroczyła są dla niej priorytetem i bazą do funkcjonowania w świecie sztuki, a w swojej twórczości szuka szczerości i prawdy, jaką może czerpać z życia.

Agnieszka Bednarz

Jest absolwentką Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od dziecka związana z tańcem. Zdobyła taneczną klasę mistrzowską w Hip-hopie oraz klasę „B” w tańcu towarzyskim. „Projekt: 3 Siostry”, którego jest współtwórczynią został prezentowany na scenach polskich i europejskich. Podczas IX międzynarodowego festiwalu szkół teatralnych w Rzymie ROMATEATROFESTIVAL 2012, gdzie był prezentowany spektakl „Projekt: 3 Siostry” otrzymała nagrodę „Premio GRMINI D’ORO Miglior Attrice” za najlepszą aktorkę. Rok później artystka kolejny raz została doceniona otrzymując „Złotą Maskę” za współtworzenie choreografii do spektaklu „NAWIEDZENIE/HEIMSUCHUNG”. Agnieszka jest współtwórcą międzynarodowej grupy teatralnej „Little: interferance”, która ma już na swoim koncie takie spektakle jak: „NAWIEDZENIE/HEIMSUCHUNG” i „OPERCULUM looking for Heimat”.

Od 2013 roku artystka współpracuje z Fundacją Śląskiego Teatru Tańca, prowadząc zajęcia taneczno-teatralne dla młodzieży oraz współtworząc różne wydarzenia artystyczne. Takie zajęcia miała również okazję prowadzić w ramach projektu „Kierunek Taniec Azja” dla studentów Macau Conservatory w Makao click now. W tym samym roku rozpoczęła pracę w „Teatrze Moich Marzeń” w roli aktorki i choreografki. W roku akademickim 2015 zaczęła pracować jako asystentka Jacka Łumińskiego przy zajęciach I i III roku na Wydziale Teatru Tańca PWST. Agnieszka współpracuje z takimi twórcami jak Maciej Kuźmiński w spektaklu „Różnica i Powtórzenie” czy Cezary Tomaszewski w koncercie performatywnym „Piosenki o Miłości i Śmierci”. W sierpniu 2016 roku współtworzyła razem z Jackiem Łumińskim spektakl „Whiplash” realizowany przez tancerzy LDTX Beijing Comany w Pekinie.

TRIO

Sabina Pyka

Instruktor tańca współczesnego, choreograf oraz pedagog w krakowskich Domach Kultury, Krakowskiej Akademii Tańca, Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa oraz Krakowskiej Fabryce Talentów. Posiada dyplom zawodowego tancerza Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. J. Turczynowicza w Warszawie oraz jest dyplomowanym instruktorem tańca. Tancerka zespołu Opery Krakowskiej. Była tancerką w Teatrze Tańca DF. Obecnie można ją zobaczyć w Teatrze Groteska w spektaklu „Przemiany”. Bierze aktywny udział w warsztatach i projektach tańca współczesnego oraz jego pochodnych.

Katarzyna Krzysztofek

Certyfikowana instruktorka tańca współczesnego, studentka Choreografii i Teorii Tańca (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), tancerka Teatru Tańca Dekompresja, adeptka Krakowskiego Teatru Tańca, absolwentka Filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach (Uniwersytet Jagielloński) oraz Studium Aktorskiego Lart. Ukończyła z wyróżnieniem kurs instruktorski w Egurola Dance Studio we współpracy z Polską Akademią Sportu. Ukończyła także Kurs Podstaw Choreografii Scenicznej (opiekun artystyczny: Iwona Olszowska).

Sylwia Bloch-Sternik

Dwukrotna Stypendystka Prezydenta Torunia w kategorii artystycznej. Adeptka Krakowskiego Teatru Tańca. W 2014 roku tancerka COMFY ZONE w reżyserii Jakuba Mędrzyckiego. Dwukrotna finalistka konkursu Dance World Company w kategorii współczesny/modern. Certyfikowany instruktor tańca. Zaczynała jako tancerka Młodzieżowego Teatru Muzycznego w Toruniu, gdzie miała okazję występować z repertuarem na terenie Polski i zagranicą. Obecnie studentka ostatniego roku Politechniki Krakowskiej – Budownictwo Lądowe. Łączy pracę, studia i pasję.