Podsumowanie BalletOFFFestival 2017

Podsumowanie BalletOFFFestival 2017

Rezydencyjny Festiwal Tańca Współczesnego BalletOFFFestival 2017 dobiegł końca! To był cudowny, intensywny i twórczy czas. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że festiwal miał właśnie taki, a nie inny charakter.

Dziękujemy przede wszystkim naszym rezydentom, którzy dzielnie pracowali w przestrzeni Nowohuckiego Centrum Kultury nad swoimi premierami: Jakubowi Lewandowskiemu, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Dominice Wiak, Kindze Dudzie, Jankowi Lorysowi, Natalii Wilki, Aleksandrze Słyż, Annie Kamińskiej, Patrykowi Durskiemu i Przemkowi Degórskiemu. Gratulujemy odwagi twórczej, wspaniałych pomysłów i konsekwencji w budowaniu własnej myśli choreograficznej.

Dziękujemy serdecznie Brianowi Michaelsowi za nieocenione wsparcie merytoryczne dla naszych gości w procesie twórczym.

Dziękujemy pedagogom – Katarzynie Ustowskiej i Marco Di Nardo za wspaniałe warsztaty, wiedzę i energię.

Dziękujemy artystom z AURA Dance Theatre oraz Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Bytomiu za emocjonujące i pełne wrażeń spektakle.

Jako Grupa Wokół Centrum pragniemy również podziękować Marcinowi Janusowi, Grzegorzowi Kaliszukowi oraz Wojciechowi Milerowi za zaproszenie do współpracy przy projekcie „spectral layers of movement”. Cieszymy się, że udało nam się podczas Festiwalu pokazać również naszą premierę.

Dziękujemy również całej ekipie technicznej za całokształt pracy podczas festiwalu. Bez Was nie udałoby się nam tego zrealizować.

Na koniec – ogromne podziękowania ślemy do wszystkich, do których adresowany jest ten festiwal. Dziękujemy zatem publiczności, tancerzom, sympatykom tańca, warsztatowiczom – dziękujemy, że byliście i wspieraliście swoją obecnością TANIEC WSPÓŁCZESNY.

Do zobaczenia za ROK!