iCoDaCo już w Krakowie!

iCoDaCo już w Krakowie!

Artyści iCoDaCo nareszcie przyjechali do Krakowa! Bardzo nam z tego powodu miło, przed nami wszystkimi szalenie intensywny czas. Jesteśmy w amoku ustaleń technicznych, przestrzennych, formalnych i nieformalnych.

Czekamy z niecierpliwością na rezultat działań, czyli premierę spektaklu „it will come later” 22 listopada. I oczywiście przypominamy, że spektakl grany jest również 23 listopada. Wszystkie bilety na BalletOFFFestival dostępne online https://biletyna.pl/event?q=balletofffestival

Artyści zrzeszeni w ramach projektu iCoDaCo 2018-2020 pracują nad nowym dziełem zatytułowanym IT WILL COME LATER. W tym przypadku kolektyw bada koncepcję transformacji z perspektywy politycznej, fizycznej, przestrzennej i psychologicznej. Jego trzon stanowi sześciu artystów z pięciu krajów, którzy tworzą swoje pierwsze, wspólne dzieło.

Każdy artysta wnosi ze sobą własną wyjątkową fascynację potęgą transformacji. Transformacje polityczne w regionach takich jak Europa Wschodnia czy Chiny powodują pomiędzy nimi pełne napięcia wymiany poglądów.

Jest to centralny punkt tych interaktywnych i inkluzywnych działań zmierzających do nawiązania relacji ze społecznościami i widownią.

Projekt promuje wartości takie jak różnorodność, tolerancja i wspólnota, jednocześnie tworząc nowe dzieło tańca współczesnego, na które wpływa eklektyczne dziedzictwo artystyczne i osobiste każdego członka kolektywu.

iCoDaCo analizuje także zbiorowe działania artystyczne jako mikrokosmos w wielkich wspólnotach, takich jak Unia Europejska, przez pryzmat tożsamości, narodowości, indywidualności, struktur władzy i produktywności.

 

Twórcy – performerzy:
Lee Brummer
Mui Cheuk-Yin
Eddie Ladd
Joseph Lee
Weronika Pelczyńska
Imre Vasi

Dramaturgia:
Gwyn Emberton i Israel Aloni

Kompozytor:
Gosheven

Scenografia i projekt przestrzeni:
Simon Banham

Reżyseria świateł:
Kathrine Sandys

Muzyka:
Rhodri Davies

Kostiumy:
Hanka Podraza

Kierownik techniczny:
Kristian Rhodes