Dziękujemy!

Dziękujemy!

Przyznajmy sobie szczerze, napracowaliśmy się jak woły przy tegorocznym BalletOFFFestival. Ale oprócz pracy organizatorów, czyli pracowników Krakowskiego Centrum Choreograficznego, wiele się wydarzyło, żeby ta edycja mogła zaistnieć. Chcielibyśmy podziękować tym, którzy nas wsparli!

Wielkie podziękowania dla artystów, którzy przyjęli zaproszenie do Krakowa. Owacja na stojąco na zakończenie BalletOFFFestival jest najlepszym podsumowaniem odbioru. Słyszeliśmy bardzo dużo dobrych opinii o spektaklach na tegorocznej edycji i mamy nadzieję, że ta opinia pójdzie daleko w świat!

Bardzo cieszymy się ze wszystkich premier, które odbyły się w ramach festiwalu i dziękujemy artystom za ich wytężony wysiłek (a przed premierą jest on szczególny!) oraz za zaufanie do naszej organizacji. Dziękujemy rezydentom (Barbra Bujakowska, Daria Kubisiak, Sebastian Grygo, Kamil Tuszyński, Dominika Gryz, Aleksandra Krajewska, Paulina Rewucka, Paweł Żołądek) za twórczą stymulację, rozmowy ale też współpracę. To, że przyjeżdżacie do nas ze swoją energią i pomysłami sprawia, że widzimy sens w istnieniu KCC. Wielkie dzięki również dla Briana Michaelsa za jego pracę z rezydentami, konstruktywne uwagi i bycie okiem z zewnątrz.

Z drugiej strony (sceny) dziękujemy wspaniałej publiczności, która nie tylko oglądała spektakle, ale również uczestniczyła w rozmowach po nich. Bardzo nas to cieszy, że widzimy nowych odbiorców, którzy są ciekawi, zadają pytania i dzielą się swoimi refleksjami.

Bardzo dziękujemy pedagogom warsztatów za chęć podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. W tym roku otrzymaliśmy wyjątkowo dużo tanecznego dobra, a ankiety powarsztatowe wyraźnie mówią, że ten zestaw nauczycieli to strzał w dziesiątkę. Skoro jesteśmy przy warsztatach – nie zapominamy podziękować również uczestnikom za ich zdyscyplinowanie, ciekawość i ciężką pracę na sali. To prawdziwa przyjemność przechodzić się po NCK, gdzie w każdym kolejnym studiu widać tańczących ludzi.

Wielkie podziękowania dla całego teamu technicznego składamy na ręce Bartka Szczygła, naszego nowego kierownika technicznego. To był bez wątpienia dobry chrzest na nowym stanowisku J Dziękujemy również bardzo Maciejowi Połynko za koordynację spraw technicznych. Niezwykle doceniamy pracę przy spektaklach, która odbywa się za kulisami. Dobra robota, dziękujemy!

Dziękujemy pracownikom Nowohuckiego Centrum Kultury za zrozumienie i pomoc. Wzmożona praca w naszym dziale generuje więcej pracy dla nich, a wiadomo przecież, że nikt nie lubi dodatkowych zadań. W szczególności dziękujemy Dorocie Kawęckiej z Biura Projektów, która przesiaduje z nami już od dłuższego czasu. Bez Ciebie nie byłoby tego festiwalu! Podziękowania należą się również tym, którzy zazwyczaj z nami nie pracują, czyli wolontariuszom. Stanęliście na wysokości zadania i mamy nadzieję, że jeszcze do nas wrócicie, taka pomoc zawsze się przyda!

Dozgonne dzięki dla Katarzyny Bester, która swoim kuratorskim doświadczeniem wsparła KCC, pomagając zbudować program, a także prowadziła rozmowy pospektaklowe.

Dziękujemy Katarzynie Machniewicz za fotograficzne towarzystwo podczas całego festiwalu, ale również przed nim i po nim. Niezmiernie nas cieszy to, że mogliśmy (nareszcie!) pokazać pracę Katarzyny w postaci wystawy fotografii.

Dziękujemy podmiotom i instytucjom, które uwierzyły w program festiwalu oraz jego znaczenie, przyznając nam dofinansowanie. BalletOFFFestival 2018 został wsparty przez UM Kraków, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca, program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Festiwal dobiegł końca, chociaż jak się możecie spodziewać ciągle siedzimy w tabelkach, rozliczeniach, zdjęciach itd. Co ciekawe, udało nam się już zrobić ewaluację projektu i zabrać się za kolejną edycję! Także do zobaczenia za rok na BalletOFFFestival, a wcześniej na innych wydarzeniach Krakowskiego Centrum Choreograficznego.