BalletOFFFestival tuż przed

BalletOFFFestival tuż przed

Chociaż sam festiwal odbywa się w dniach 22-25 listopada, w Krakowskim Centrum Choreograficznym dzieje się mnóstwo już od dłuższego czasu. Zakończył się najintensywniejszy etap pracy rezydentów, na których spektakle zapraszamy 25 listopada. Sprawdźcie trailery tych produkcji:

 

„Jestem miłością II”

https://vimeo.com/300943468

 

„nieprzeniknione srebro”

https://vimeo.com/300960583

 

W KCC również pracowały dwie ekipy, których spektakle zostały dofinansowane z Instytutu Muzyki i Tańca w ramach Zamówień choreograficznych 2018. 27 października odbył się pokaz przedpremierowy spektaklu „Trans_Miss(i)on” w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehera; premiera – 22 listopada podczas BalletOFFFestival. Drugie Zamówienia to spektakl „Black is the colour” w choreografii Quan Bui Ngoc, który będzie miał premierę 23 listopada na Scenie NCK.

Tuż przed samym festiwalem przyjechali do nas artyści iCoDaCo na swoją finalną rezydencję przed premierą „it will come later” 22 listopada. Spektakl zostanie zagrany również 23 listopada na Scenie NCK. Rezerwujcie bilety, bo ilość miejsc jest ograniczona!

 

13 listopada odbyła się konferencja prasowa, podczas której rozmawialiśmy o festiwalu. W części oficjalnej udział wzięli: Katarzyna Olesiak, Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UM Kraków; Zbigniew Grzyb, Dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury; Monika Świeca, pracownik Krakowskiego Centrum Choreograficznego; Israel Aloni, pomysłodawca i współzałożyciel iCoDaCo; Weronika Pelczyńska, tancerka i choreografka, jedna z artystów biorących udział w projekcie iCoDaCo.

W drugiej części konferencji mieliśmy szansę zobaczyć fragment próby iCoDaCo.

 

Udało nam się również przed czasem powiesić wystawę fotografii Katarzyny Machniewicz. Tak więc jeśli będziecie w NCK przed festiwalem, to już możecie zajrzeć do Galerii Szarej.

 

 

Już niedługo powrócą do nas rezydenci na próby przed premierami, przyjadą artyści – goście festiwalu, pedagodzy warsztatów oraz warsztatowicze. I będzie się działo jeszcze więcej! Zapraszamy serdecznie! http://balletofffestival.pl/