Krakowski Festiwal Tańca!

Uprzejmie informujemy, że od tego roku listopadowy festiwal rezydencyjny znany jako BalletOFFFestival nie będzie się odbywał.

Nowy sezon przyniósł w KCC sporo zmian, nie tylko dotyczących planów artystycznych, ale i samego kalendarza wydarzeń. Mamy dla was niespodziankę! Zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły i zasoby by w tym roku powołać do życia zupełnie nową imprezę – Krakowski Festiwal Tańca, w miejsce trzech dotychczasowych: BalletOFFFestival, konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! oraz Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER. Oznacza to, że nie będziemy gościć Was w listopadzie 2019 ani w marcu i maju 2020, za to zapraszamy na wielką taneczną ucztę w drugiej połowie sierpnia 2020! 

Ideą Krakowskiego Festiwalu Tańca jest połączenie dotychczasowych festiwali organizowanych przez KCC w NCK, co oznacza, że w programie znajdą się prezentacje spektakli polskich i zagranicznych, warsztaty, coachingi, spotkania z artystami i publicznością, wydarzenia towarzyszące oraz konkurs choreograficzny! Plan jest więc bogaty i mamy nadzieję, że nie zabraknie i was.

Niezmiennie natomiast odbywają się u nas rezydencje artystyczne, a efekty tej pracy będzie można zobaczyć w ciągu najbliższych miesięcy, nie w ramach programu festiwalowego.

Zapraszamy już teraz na spektakle rezydentów! Pierwszy, premierowy „Teach yourself to fly” w choreografii Artura Bieńkowskiego, został wyłoniony w drodze konkursu i zostanie zaprezentowany 30 listopada 2019 r. Drugi, w choreografii Anny Godowskiej, jest wynikiem zaproszenia do współpracy w przestrzeni Krakowskiego Centrum Choreograficznego i zagości w naszym studio 18 grudnia 2019 r.

Trzymajcie kciuki za nasze plany i rezerwujcie miejsca w kalendarzach.

fot. Robert Siwek