14.05.2014

Aleksandra Toborowicz – malarstwo i grafika

logo galeria centrum

14 maja 2014 r. (środa), godz. 1800
budynek B

GALERIA CENTRUM. Aleksandra Toborowicz ukończyła studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie w 2008 roku. Dyplom z grafiki projektowej uzyskała w Pracowni Form Reklamowych prof. Władysława Targosza. Zajmuje się projektowaniem graficznym, szczególnie grafiką wydawniczą i komputerową. Współpracowała z Wydawnictwem Znak i Korporacją Ha!art. Jest laureatką wielu nagród. Aktualnie zatrudniona na stanowisku asystenta w pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.

 

14 maja 2014 r. (środa), godz. 1800, budynek B

logo galeria centrumwernisaż wystawy

 

Aleksandra Toborowicz ukończyła studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie w 2008 roku. Dyplom z grafiki projektowej uzyskała w Pracowni Form Reklamowych prof. Władysława Targosza. Zajmuje się projektowaniem graficznym, szczególnie grafiką wydawniczą i komputerową. Współpracowała z Wydawnictwem Znak i Korporacją Ha!art. Jest laureatką wielu nagród. Aktualnie zatrudniona na stanowisku asystenta w pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.

Jej obrazy charakteryzują się niebywałym temperamentem i ekspresją. Uprawia zarówno rodzaje figuracji jak i abstrakcji lirycznej. Jej prace malarskie zbudowane są z ekspresyjnych, wręcz impulsywnych gestów pędzla. Stanową przy tym, paradoksalnie, pewien wyrazisty kontrapunkt w stosunku do bardzo uporządkowanych i zracjonalizowanych projektów graficznych. Aleksandra Toborowicz umie pogodzić działania typowo kreatywne i manualne z zadaniami i problemami wynikającymi z reguł i metod sztuki projektowania graficznego.

Jest autorką projektu audiomuralu NCK, który powstał w ramach 1. Nowohuckiego Festiwalu Sztuki na południowej ścianie Nowohuckiego Centrum Kultury w 2013 roku. Zajmuje powierzchnię blisko 700 m2, jego wykonanie trwało 12 dni, a w jego realizację zaangażowanych było 20 osób, głównie studentów i absolwentów ASP w Krakowie.

wystawa czynna od 8 maja do 8 czerwca

wstęp wolny
informacje: tel. 12 644 43 80, pok. 202, bud. A

plakat

zdjęcia z wernisażu:

fot. Adam Gryczyński

Środa, 14.05.2014